AFAD Son Dakika Deprem Haberi: Muğla ve Yunanistan Depremle Sarsıldı!

Türkiye yeni güne depremle uyandı. Ege Denizi ve Yunanistan'ın sallandığı depremin merkez üssü Datça olarak açıklandı. Deprem mi oldu, son dakika deprem haberleri, Muğla'da deprem oldu mu?

Gündem 27.02.2022 - 08:50 27.02.2022 - 08:52 Gülcan Özer

AFAD (T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı) tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yaşanan yeni deprem duyuruldu. Bir süredir yaşanan fay hareketliliği ile dikkat çeken Ege Denizi yeni bir deprem ile daha sarsıldı. 

Yapılan açıklamada bu sabah saatlerinde 08:04 sularında merkez üssü Ege Denizi, 42.77 km.Lasithi (Yunanistan), 139.56 km. Datça (Muğla) olan yeni bir deprem daha yaşandı. Depremin şiddeti 4.2 olarak duyurulurken Pazar sabahı depreme yataklarında yakalanan Muğlalılar büyük bir panik yaşadı. 

MUĞLA'DA DEPREM Mİ OLDU, SON DAKİKA DEPREM VAR MI, DEPREM NEREDE OLDU?

AFAD tarafından 4.2 olarak açıklanan depremin merkez üssü ise Ege Denizi, 42.77 km.Lasithi (Yunanistan), 139.56 km. Datça (Muğla) olarak ilan edildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssünü Akdeniz olarak ilan ederken depremin şiddetini ise 4.3 olarak duyurdu. 

afad muğla deprem haberi

Yaşanan depremin ardından gelen ilk açıklamalara göre olumsuz bir durum yaşanmazken panik yaşayan vatandaşlardan evlerinde kalmaları istendi. Sosyal medyada kısa sürede TT olan deprem haberi sonrasında bölgede yaşanan tehlikeli fay hareketliliği bir kere daha gündeme taşındı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@