AFAD Son Dakika Deprem Haberi: Van Yine Sallandı!

Son günlerde büyük bir deprem fırtınası yaşayan ve peş peşe sallantılar yaşayan Van'da yeni deprem son dakika olarak duyuruldu. Van'da deprem mi oldu, merkez üssü neresi, şiddeti kaç?

Gündem 18.06.2022 - 00:14 18.06.2022 - 00:14 Gülcan Özer

Van son dönemde büyük bir deprem hareketliliği yaşarken şehir ne yazık ki bir kere daha sallandı. T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile şehirde bir kere daha deprem yaşandığı ilan edildi. 

Yapılan son dakika açıklaması ile saat 23:52'de bir yer sarsıntısı daha yaşandığı ilan edilirken depremi hisseden Vanlılar büyük panik ve korku yaşadı. Daha önce meydana gelen depremler nedeni ile endişeli olan vatandaşlar yeni sarsıntı ile bir kere daha endişeye kapılırken çok sayıda kişinin evlerine girmek konusunda kararsız kaldığı, bazı vatandaşların havanın sıcak olması nedeni ile geceyi parklarda, arabalarında ve açık alanlarda geçirmek istediği belirtildi. 

VAN'DA DEPREM Mİ OLDU, SON DAKİKA DEPREMLERİ NEREDE OLDU, VAN DEPREMİNİN ŞİDDETİ KAÇ?

Son olarak 16 Haziran 2022 tarihinde meydana gelen 3.5 şiddetindeki depremle sarsılan Van'da bugünde yeni bir deprem daha meydana geldi. 12 Haziran tarihinde de 5.0 şiddetindeki depremle sarsılan ve o günden bu yana sürekli olarak depremler yaşanan ilde yeni bir deprem daha meydana geldi. 

afad deprem haberi-3

Saat 23:52 sularında meydana gelen depremin merkez üssü yine Van'ın Tusba ilçesi olarak ilan edilirken bu seferki depremin şiddeti ise 3,7 olarak ilan edildi. Depremin ardından Valilik kanalından yapılan ilk açıklamada şehirde herhangi bir olumsuz durumun cereyan etmediği ilan edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@