AFAD ve Kandilli Duyurdu, Akdeniz Depremle Sallandı! Deprem Nerede Oldu, Şiddeti Kaç Açıklandı?

AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yeni bir deprem duyurusu yaptılar. Buna göre Akdeniz'de deprem gerçekleşti. Deprem nerede oldu ve şiddeti kaç?

Gündem 13.04.2022 - 23:16 13.04.2022 - 23:16 Engin Uzunoğlu

Deprem ülkesi olan Türkiye bu gerçekle acı bedeller yaşamadan yüzlkeşmeye devam ediyor. Türkiye'in çeşitli bölgelerinde orta şiddetli depremler gerçekleşiyor. Son olarak ise deprem Akdeniz'de meydana geldi. Yaşanan depreme ilişkin teknik bilgiler AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından kamuoyuna açıklandı. 

AFAD'DAN DEPREM AÇIKLAMASI!

AFAD Deprem Dairesi bir son dakika duyurusu yayınlayaral Akdeniz açıklarında bir deprem meydana geldiğini ilan etti. Bu depremin saat 22:35'te gerçekleştiği açıklanırken depremin şiddetinin büyüklüğünün 4.5 olarak ölçüldüğü belirtildi. AFAD Deprem Dairesi bu depreme dair derinlik bilgilendirmesinde de bulunurken depremin merkez üssünün 50,50 km derinlikte olduğu açıklandı.

AFAD deprem duyurusu akdeniz

KANDİLLİ RASATHANESİ DEPREM DUYURUSU

Gerçekleşen son depreme ilişkin Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından da bir açıklama yapıldığı Buna göre deprem Akdeniz 'de Girit Adası açıklarında gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi de depremin şiddetini AFAD gibi 4.5 olarak duyururken depremin derinliğini farklı olarak 26,7 km şeklinde ilan etti.

kandilli rasathanesi deprem

Akdeniz açıklarında meydana gelen depremin hafrif sarsıntı şeklinde Muğla ve ilçelerinde de hissedildiği belirtildi. Bömlgede sık sık orta şiddetli depremlerin olmasından dolayı bu sarsıntı vatandaşları endişelendirmedi. Ancak fay hatlarındaki hareketliliğin devam etmesi gözleri yeni,den deprem uzmanlarına çevirdi. 

Deprem uzmanları Akdeniz ve Ege için önemli deprem uyarılarını sık sık yapıyorlar. Özellikle bazı bölgeler için yıkıcı etkisi olan depremlerin orta vadede gerçekleşebileceği yorumları yapılsa da bu duruma dair net açıklamalar yapmaktan kaçınılıyor. Fay hatlarındaki hareketlilik, orta şiddetli depremlerle boşalan enerji ilerleyen dönemlerdeki olası depremlerin şiddetini azaltıcı etki yapabiliyor. Deprem uzmanları bu konuda sık sık vatandaşları uyarıyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@