AFAD Ve Kandilli Son Dakika Olarak Duyurdu! Antalya Alanya'da Deprem Meydana Geldi!

AFAD Deprem Dairesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan duyuruya göre bu gece Antalya'da orta şiddetli bir deprem meydana geldi. İşte depremle alakalı olarak tüm merak edilenler...

Gündem 22.11.2021 - 00:34 22.11.2021 - 00:34 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerde artan orta şiddetli depremlerin sayısına bir yenisi daha eklendi. Gelen bilgilere göre bu gece saatlerinde Antalya'da bir yer sarsıntısı meydana geldi. Depremle alakalı olarak tüm detayları AFAD Deprem Dairesi ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü açıkladı. Deprem nerede oldu ve şiddeti ne kadar ölçüldü?

ANTALYA'DA DEPREM!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre bu gece saat 23:35'te Antalya'nın Alanya ilçesinde bir deprem gerçekleşti. Akdeniz'de olan depremin şiddeti 4.0 olarak ölçülürken derinliği ise 37.58 km olduğu bildirildi.  

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bilgilendirmede ise depremle alakalı olarak bazı farklı detaylara yer verildi. Kandilli Rasathanesi de depremin şiddetini AFAD Deprem Dairesi gibi 4.0 olarak duyururken depremin derinliğinin 13.7 km olduğunu açıkladı. Ayrıca depremin merkez üssü ile alakalı olarak da farklı bir bilgilendirme yapıldı. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre deprem Akdeniz'in Antalya Körfezi'nde gerçekleşti. 

deprem açıklaması

CAN VE MAL KAYBI VAR MI?

Antalya'da meydana gelen depremin ardından tüm gözler bu depremin bıraktığı etkilere çevrildi. Yapılan açıklamalara göre bölgeden vatandaşlar tarafından yapılan herhangi bir olumusz ihbar bulunmuyor. Depremin şiddetinin çok yüksek olmamasından dolayı da herhangi bir şekilde can ve mal kaybının olması beklenmiyor. 

Türkiye'de son dönemlerde depremlerle alakalı olarak büyük bir hassasiyet oluştu. Meydana gelen bu hassasiyet sonucunda depremlerin devamının gelip gelmeyeceği merak konusu oluyor. Ancak deprem uzmanları orta şiddetli olan ve yıkıcı etkisi olmayan depremlerin ileride meydana gelebilecek yüksek şiddetli depremlerin şiddetini azaltabileceğini vurguluyorlar. Konu hakkında deprem uzmanlarının yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@