Affan Yatırım Holding Konkordato İlan Eden İnşaat Şirketleri Arasına Girdi

Uzun süredir durma noktasına gelen konut satışları ve kamunun projelerini askıya alma kararı en çok inşaat sektörünü olumsuz etkiledi.

Emlak Haberleri 20.08.2019 - 12:36 15.07.2021 - 00:14 Serhat Karaman

Uzun süredir durma noktasına gelen konut satışları ve kamunun projelerini askıya alma kararı en çok inşaat sektörünü olumsuz etkiledi. Konkordato isteyen inşaat şirketleri arasına Affan Yatırım Holding şirketi de katıldı.

Hürriyet Gazetesi'nden Dinçer Gökçe tarafından yapılan habere göre Affan Yatırım Holding AŞ konkordato talebi ile mahkemeye başvurdu. Affan Yatırım Holding AŞ bünyesinde bulunan 10 şirketin yanı sıra eyhmuz Özkan, eşi Leyla Özkan ve Şayçerez Buratekin adına da konkordato talep edildi. Şirketin 85 Milyon Liralık Borcu Var! Aralarında inşaat şirketi de yer alan 10 şirketleri adına konkordato talep eden Affan Yatırım A.Ş. Bakırköy 2. Ticaret Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak konkordato talebinde bulundu. Mahkeme kararını açıkladı ve 85 milyon liralık borcu olduğu belirlenen şirkete 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Şirket mahkeme tarafından verilen karar sonrasında hacizlere karşı 3 ay boyunca koruma altına alınmış oldu. Kurlarda Yaşanan Yükseliş Mali Dengeyi Olumsuz Etkiledi Konkordato haberleri sonrası açıklama yapan Affan Holding avukatı Mehmet Yıldırım kurlarda yaşanan hızlı yükseliş ve iniş çıkışlı dalgalanmanın şirketi zorladığını söyledi. Şirketin talep etmiş olduğu konkordato sayesinde toparlanabileceğini belirten Yıldırım bu sayede bozulan mali dengeyi tekrar sağlayacaklarını ve şirketlerini eski günlerine taşıyacaklarını dile getirdi.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@