Afrika'da Çin, ABD, Fransız ve Türk Firmaları Binlerce Dolarla Personel İşçi Çağırıyorlar İklim Şartına Dikkat

Afrika'da Türkiye etkinliği artmaya devam ediyor. Bu kapsamda birçok Afrika ülkesi Türk personeller ve işçiler aranıyor. Yüksek maaş kazanma fırsatı olan iş ilanları ve duyurular haberimizde.

Finans 03.02.2022 - 14:55 03.02.2022 - 14:55 Mustafa Karagöz

Afrika kıtasında Türkiye'nin etkisi her geçen gün artıyor. Hem devlet kurumları hemde Türk firmalarının önemli etkilerinin oluştuğu Afrika'da birçok meslek kolunda personel aranıyor. Öyle ki kıtada deneyimli, bilgili ve uzman personel bulmak çok zor. Bu kapsamda Türkiye başta olmak üzere yabancı işçi personel alımlarına açık olan ülkede kazaçlar da meslek grubuna göre değişyor. 

AFRİKA ÜLKELERİ TÜRK İŞÇİ PERSONEL ÇAĞIRIYORLAR

Afrika'da faaliyet alanı bulunan çok sayıda Türk firması var. Ancak Türk firmalarının yanında Çin, Fransız, İtalyan, ABD gibi ülkelerin de firmaları bulunuyor.

Tüm bu firmalar farklı ülkelerden personeller arayarak iş devamlılığını ve kaliteli hizmet almaya çalışıyorlar. Afrika'da vasıfsız iş gücü oldukça fazla olurken firmalar meslek uzmanları arıyorlar. 

İş ilanlarına başvuruda bulunacak olanlar ise firmaların çalışma alanlarına göre, kendi meslek gruplarına göre ve çalışma şartlarına göre iş ilanı başvurularını yapabilirler. Duyurulara nasıl başvuru yapılacağını, Türk firmaları ile yabancı firmaların duyurularına nasıl ulaşılacağını adım adım aktarıyoruz. İşte iş arayanların ve yüksek maaş kazanmak isteyenlerin o duyuruları. 

TÜRK FİRMALARIN AFRİKA İŞ İLANLARI

Afrika'da görev yapan Türk firmaları personel alım ilanlarını çok sayıda alanda ilan ederler. Kendi sitelerinden, kariyer sitelerinden yada İŞKUR üzerinden işçi alım ilanları duyurulur. Vatandaşlar bu iş ilanlarını güncel olarak takip ederek kendilerine uygun ilanlara başvuru yapabilecekler. 

İŞKUR Üzerinden Afrika İş İlanlarına Başvuru

Türkiye İş Kurumu üzerinden yurtdışı iş ilanlarını bulmak mümkün. Firmalar dönem dönem İŞKUR sayfasından duyurularını yayımlarlar. Açık iş ilanları sayfasına erişim sağlayacak vatandaşlar buradan yurtdışı duyurularını arayacaklar. 

işkur yurtdışı iş ilanları şubat 2022

Kariyer Net Üzerinden Afrika İş İlanları

Kariyer net sitesi üzerinden birçok firma iş ilanı yayımladı. Başvuruları açık olan bu duyuruları incelemek başvuru yapmak isteyenler için bazı örnekleri aşağıda paylaştık. Siteye erişim sağlayarak ilanları inceleyebilirsiniz. 

kariyer afrika iş ilanları 2kariyer afrika iş ilanları 1

YABANCI FİRMALARIN AFRİKA İŞ İLANLARI

Yurtdışı kaynaklı firmalar Afrika iş ilanları için duyurular yayımlarlar. Bu firmaların duyuruları ise Uluslararası İş İlanlarının yer aldığı küresel kariyer sayfalarından duyurular. Duyuruların çoğu İngilizce yayımlanır. Adayların bu siteleri incelemeleri ve başvurularını yapmaları gerek. 

NE KADAR MAAŞ ALINIR?

Afrika ülkelerinde vasıfsız işçi kadroları için hem şigücü çok hem ücretler düşük olsa da vasıflı personel, meslek uzmanı kadroları için firmalar çok ciddi ödemeler yapmaktalar. Bazı firmaların iş ilanlarında Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla ödeme yapılmaktadır. Ödemlerin fazla olmasının temel nedeni ise iklim şartlarının çok zorlayı olması. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@