Ağustos Ayı Kira Artış Oranı 2021 Belli Oldu Mu, TÜİK TEFE TÜFE Ve Kira Zammı Ne Zaman Açıklanacak?

Milyonlarca ev sahibinin ve kiracı Ağustos ayı kira artış oranının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Ağustos ayı kira artış oranı açıklandı mı, kira zam oranı belli oldu mu?

Ağustos Ayı Kira Artış Oranı 2021 Belli Oldu Mu, TÜİK TEFE TÜFE Ve Kira Zammı Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye'de milyonlarca kiracının ve ev sahibinin gözü kulağı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. TÜİK Temmuz 2021 dönemine ilişkin enflasyon rakamlarını açıklayacak. Bu rakamlarla Ağustos ayı kira artış oranbı da belli olacak. Peki Temmuz ayı enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak, Ağustos ayı kira artış oranı ne kadar olacak?

TEMMUZ AYI ENFLASYON RAKAMLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

TÜİK tarafından her ayın başında açıklanan enflasyon rakamları çok büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bu rakamlar çok sayıda vatandaşı mali olarak direkt etkileyebiliyor. Bundan dolayı da enflasyon rakamlarının ne zaman açıklanacağı sorusunun cevabı sürekli aranıyor.

TÜİK Temmuz 2021 enflasyon rakamları belli oluyor. Yapılan bilgilendirmeye göre TÜİK Temmuz enflasyon rakamları 3 Ağustos 2021 Salı günü saat 10:00'da açıklanacak.

Kira artış oranı açıklandı. KİRA ZAMMI HESAPLAMA TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ...

kira artış oranı belli oldu mu

KİRA ARTIŞ ORANI NASIL HESAPLANIR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın uygulamaya soktuğu mevzuat gereği kira artış oranları belirli bir hesaplama sistemi ile bulunuyor. Bu hesaplama sistemi için ise en temel veri enflasyon rakamları oluyor. Önceki yıllarda kira artış oranı hesaplaması yapılırken TÜİK'in açıkladuığı ÜFE oranı ile hesaplama gerçekleştiriliyordu.

TÜİK ÜFE oranının yerine TÜFE oranı kullanılmaya başlanarak kira artış oranının çok yüksek olmasının önüne geçildi. Son 12 aylık TÜFE oranı ile kira artış oranı belirleniyor. Kira sözleşme süresi Ağustos ayında dolan ve Ağustos ayında kiraya zam yapacak olan ev sahipleri bu hesaplamayı Temmuz ayı TÜFE oranının açıklanması ile yapacaklar.

AĞUSTOS AYI KİRA ARTIŞ ORANI BELLİ OLDU MU?

Ağustos 2021 kira artış oranı en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. Ev sahipleri ve kiracılar internette “Ağustos ayı kira artıoş oranı belli oldu mu” sorusuna cevap arıyorlar. Temmuz 2021 dönemi enflasyon rakamları açıklanmadan Ağustos ayı kira artış oranı hesaplaması yapılamıyor. Bundan dolayı da TÜİK'in bu rakamları açıklaması gerekiyor.

Şu an itibariyle Ağustos ayı kira artış oranı belli olmadı. Bugün saat 10:00 itibariyle bu artış oranı belli olacak. Emlak365 olarak okuyucularımıza TÜİK'in Temmuz ayı enflasyon rakamları belli olur olmaz Ağustos ayı kira artış oranı hesaplamasını bildiren haberimizi yayınlayarak bilgi vereceğiz.

SONRAKİ HABER