Ağustos Ayı Kira Artış Oranı Açıklanıyor! TÜİK TEFE TÜFE Temmuz 2019 Enflasyon Oranları Ne Zaman Açıklanacak?

TÜİK Tarafından açıklanacak olan Temmuz 2019 TEFE TÜFE enflasyon oranları Ağustos ayı kira zammı artış oranı olarak kullanılacak.

Emlak Haberleri 02.08.2019 - 14:35 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

TÜİK Tarafından açıklanacak olan Temmuz 2019 TEFE TÜFE enflasyon oranları Ağustos ayı kira zammı artış oranı olarak kullanılacak. İşte detaylar!

Milyonlarca kiracı ve ev sahibini yakından ilgilendiren kira artış oranı için geri sayım başladı. Enflasyon oranları TÜİK tarafından açıklanacak. Açıklanan oranlar arasında yer alan 12 aylık TÜFE ortalaması rakamı ev sahiplerinin kiracılara uygulayacağı kira artış oranı belirlenirken üst sınır olarak kullanılacak. Kira Artış Oranı Nasıl Belirlenir, Kira Zam Oranı Yasal Olarak Yüzde Kaç?Yasal kira zam oranı o ay içerisinde açıklanan enflasyon rakamları arasında yer alan 12 aylık TÜFE ortalaması olarak kullanılmaktadır. Bu oran daha önce Borçlar Kanunu kapsamında 12 aylık ÜFE ortalaması olarak kullanılıyordu. Ancak enflasyon rakamlarında yaşanan artış ile kiracıların mağdur olmasının ardından YEP üzerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan yasal düzenleme ile kira artış oranı TÜFE üzerinden hesaplanmaya başlandı. Söz konusu rakam ev sahiplerinin kiraya yapabileceği en üst seviye zam oranı olarak kullanılır. Yani açıklanan rakam tavan zam oranı olup taraflar arasında anlaşma esastır. Ev sahibi kiraya en fazla bu oranda zam yapma hakkına sahip olup kiracı ile ev sahibi arasındaki anlaşmaya bağlı olarak söz konusu rakamı aşmadan zam yapılması mümkündür. Ağustos Ayı Kira Zam Oranı Ne Zaman Açıklanacak?Ağustos kira artış oranı TÜİK tarafından açıklanacak. TÜİK Temmuz 2019 TEFE TÜFE enflasyon rakamı 5 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak. Saatler tam 10:00'u gösterdiğinde söz konusu oran açıklanacak olup emlak365.com sitemiz üzerinden de anında uygulamalarımız üzerinden takipçilerimize ulaştırılacaktır. İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@