Ağustos Yaz Sonu Kampanyası! Aylık 229 TL Taksitle 5.000 TL PTT İhtiyaç Kredisi

PTT üzerinde ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler için yaz sonu faiz oranları ve 5.000 TL için ödeme planı tablosu haberimizde.

Ağustos Yaz Sonu Kampanyası! Aylık 229 TL Taksitle 5.000 TL PTT İhtiyaç Kredisi

PTT ihtiyaç kredisi kullanımlarına ilişkin basında çok sayıda yanlış bilgi içeren haberler yer alıyor. PTT'nin sağladığı kredi paketlerinin nasıl kullanıldığına tüm ayrıntıları ve güncel kredi faiz oranlarını listeledik.

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ NASIL KULLANILIR?

PTT ihtiyaç kredisi kullanımları direk şube üzerinden olur. PTT şubeleri üzerinden sağlanan kredi paketleri doğrudan kurum tarafından sağlanmaz. PTT anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden kredi teklifleri sunuyor. Güncel faiz oranları kapsamında sağlanan PTT kredi tekliflerinde müşteriler kendilerine uygun paket olması durumunda başvurularını yaparlar.

PTT şubelerinden yapılan kredi başvurularının ardından ise vatandaşlar onay bekleyecekler. Hem kurum hem anlaşmalı bankanın onay vermesi durumunda kredi sağlanacak. Kredi kullanımının ardından ise vatandaşlar geri ödemelerini ay ay PTT üzerinden yapacaklar.

GÜNCEL PTT KREDİ FAİZ ORANLARI

PTT'nin anlaşmalı olduğu bankalardan birisi de Aktifbank. PTT'ye kredi için başvuruda bulunacak olanlara sunulacak olan Aktifbank İhtiyaç Kredisi faiz oranı ise yaz sonu döneminde yüzde 2.59 bandında bulunuyor. Çoğu özel bankanın faiz oranlarına göre oldukça yüksek olan bu seviyeden 5.000 TL kredi kullanacaklar için ödeme planı aşağıda yer alan tabloda ki gibi olacak.

ptt kredi

PTT'DEN NE KADAR KREDİ KULLANABİLİM?

PTT tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 30.000 TL'ye kadar kredi limiti sağlanıyor. Kredi geri ödemeleri 36 ay vade ile yapılır. İlan edilen 30.000 TL'lik ihtiyaç kredisi limiti sadece Aktifbank aracılığıyla kullanılacak krediler için geçerli olup kurumun anlaşmalı olduğu diğer bankalarda limit ve faiz oranları değişir.

BAŞVURU EVRAKLARI NELER?

PTT'den kredi kullanacaklar için başvuru işlemleri oldukça kolay şekilde yapılabilir. Kredi ihtiyacı olanlar başvurularını PTT şubelerine kimlikleri ile giderek yapabilirler. Bazı durumlarda ek evrak istenirse başvuruda bulunanların tüm istenilen evrakları getirmeleri gerekir.

SONRAKİ HABER