Ahlat Cumhurbaşkanlığı Köşkü İnşaatı Başladı!

26 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan Ahlat'ta ki Cumhurbaşkanlığı Köşkü için inşaat çalışmalarına başlandı.

Emlak Haberleri 10.04.2019 - 12:15 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

26 Ağustos 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan Ahlat'ta ki Cumhurbaşkanlığı Köşkü için inşaat çalışmalarına başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağı duyurulan Ahlat Cumhurbaşkanlığı Sarayı için inşaat çalışmaları başladı. Ahlat Cumhurbaşkanlığı Sarayı Ne Zaman Bitecek?İnşaat alanını ziyaret ederen Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban projeyi 26 Ağustos 2019 tarihine kadar tamamlamayı planladıklarını söyleyerek köşkün açılış töreni içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı bir program düzenlemeyi arzu ettiklerini söyledi. Çoban "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla inşaat faaliyetleri başlamıştır. Allah nasip ederse 25-26 Ağustos tarihine yetiştirmeyi düşünüyoruz.İnşaat firması fevkalade profesyonel, işe de ciddi anlamda, teknik anlamda gayet hazırlıklı olarak girdiler. Burada malumunuz bir köşk binasıyla beraber peyzajı, çevre düzeni, lojmanı, helikopter pistiyle alan geniş anlamda değerlendirildiğinde takriben 39 bin metrekare bir alan üzerinde inşaat faaliyeti başlamıştır. Şu anda kayıkhane de dahil inşaatın temel kısmına girildi. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.Ahlat Zirve Merkezine Dönüşecek! Proje hakkında açıklamalarda bulunan Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban projenin önemine değinerek "Tabi burada ülkeyi bu denli bütün muhtevasıyla kucaklayan ve alem-i İslam'ın inşallah külliyesi anlamında olan Kubbet-ül İslam Ahlat'tan, kutlu şehir Ahlat'tan böyle bir seslenişle Cumhurbaşkanımızın sahiplenmesi ümit anlamında sadece şark vilayetlerine değil, aynı zamanda bütün İslam alemine de yeniden ümit doğurmuştur.Bir tarafta bizim bin yıllık bir mazimiz olan Orta Doğu'yla bağlarımız yeniden güçlenecektir inşallah. Bir taraftan Türkistan'la yani Orta Asya'yla bağlarımızı en sağlam şekilde güçlendireceğiz inşallah. Yani bir noktada eğer doğru bakarsak Soçi, Rusya'da küçük bir kasabayken Davos gibi bir fonksiyon üstlendi. Biz de şu ümitteyiz, inşallah Ahlat böyle bir zirve merkezine dönüşecek.Anadolu'nun göz bebeği olan bura, tarihte ibda ve inşa meselesini gerçekleştirmiş. Buradan başlamak üzere alemi İslam Anadolu'nun İslamlaşma programını tamamlamış ve Balkanlar'da, Kafkaslar'da, Asya'da muhteşem bir medeniyet inşa etmişler. Biz bu temelleri aynı zamanda milletimizin ümit temelleri olarak görüyoruz. Milletimize, ülkemize, alem-i İslam'a hayırlı olsun" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@