Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Yanına Butik Oteller İnşa Edilecek!

Yapımı büyük tartışmalara neden olan Ahlat Cumhurbaşkanı Sarayı hakkında Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Ahlat Cumhurbaşkanlığı köşkü yanına birkaç tanede butik otel inşa edilecek!

EMLAK HABERLERİ 27.08.2019 - 08:05 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Yapımı büyük tartışmalara neden olan Ahlat Cumhurbaşkanı Sarayı hakkında Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Ahlat Cumhurbaşkanlığı köşkü yanına birkaç tanede butik otel inşa edilecek!

Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümü kutlamaları için Ahlat'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ahlat Cumhurbaşkanlığı Köşkü Yanına Aparta Oteller İnşa Edilecek İnşaat maliyeti nedeni ile büyük eleştirelere neden olan Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ahlat'ta külliyenin yanına butik birkaç otel de yapacağız. Malazgirt Savaşı'nın yaşandığı bölgeyi milli park ilan ederek örnek bir yer haline getiriyoruz.Ahlat'ta 10 dönüm arazi üzerine 1071 metrekare oturma alanına sahip bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kuruyoruz. Tarihi şehirlerimize nasıl sahip çıkıyorsak ecdad yadigarı ata sporlarımıza da sahip çıkacağız. Zira bu kabristanları ziyarete gelenler inşallah oralarda kalma imkanı da bulsunlar.Ahlat’ı daha yakından tanısınlar. Anadolu’nun Orhun abideleri olarak bilinen tarihi yazıtları UNESCO listesine aldırmak için şu anda mücadele ediyoruz. Birileri rahatsız olsa engellemeye çalışsa da biz bu otağı ilçemize kazandıracağız" diyerek hem köşk inşaatının devam edeceğini hem de köşkün yakınlarına butik oteller inşa edileceğini söyledi. Ahlat Cumhurbaşkanlığı Köşkü İptal Kararı Çıkmıştı! Hatırlanacağı üzere 25 Temmuz 2019 tarihinde Ahlat Köşkü'nün yapılmasına olanak sağlayan yasal değişiklikleri de kapsayan Torba Yasa maddeleri Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. Söz konusu karar metninde "Çandarlı Limanı, Rize İyidere Lojistik Merkez Limanı, Rize dolgu alanı ve Bitlis Ahlat'taki alanı kapsamaktadır. Mahkeme, " yapı ve yapılaşmaya dair sınırlayıcı hükümlerinin bir bütün olarak uygulanmayacağı belirtilmekle birlikte söz konusu alanlarda yapılacak yapı ve yapılaşmaların hangi ilkelere, kurallara ve sınırlamalara tabi olacağı düzenlenmemiştir" denilerek Ahlat Köşkü iptal edilmişti.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@