Ahlatcı Yatırım 20 - 24 Eylül Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Haftalık Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde 20 – 24 Eylül 2021 haftasının haftalık hisse önerileri belli oldu. Ahlatcı Yatırım haftalık hisse önerileri nelerdir? Bu hafta hangi hisseler takip edilmeli?

Finans 19.09.2021 - 18:54 19.09.2021 - 19:00 Engin Uzunoğlu

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yeni hafta heyecanı başladı. Merkez Bankası'nın Eylül ayı faiz kararı haftasında Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetlerinin ne şekilde performans gösterecekleri merak konusu oldu. Yatırımcılar bu haftanın hisse senetleri önerilerini merak ediyorlar. Bu hafta hangi hisse senetleri takibe alınmalı? Haftanın al – sat – tut hisse önerileri neler? 

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım'ın her hafta düzenli olarak yayınladığı haftalık hisse önerileri belli oldu. Bir bülten halinde yayınlanan hisse önerilerinde öncelikle Ahlatcı Yatırım'ın geçtiğimiz hafta yaptığı hisse önerilerinin gösterdiği performansa değinildi. 

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN PERFORMANSI

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta pay senetlerinden BRISA ve VERUS hisse senetleri önerilmişti. Bu hisse senetleri belirlenen fiyat aralıklarına ulaştı. Bir önceki haftanın kapanış fiyatı ile geçen hafta görülen en yüksek fiyat değerlendirildiğinde KORDS yüzde 8.02 oranında yükseliş kaydetti. Ayrıca yüzde 5,43 oranında değer kazanan ALGYO da kazandıran hisseler arasında yer aldılar. Açılış ve kapanış fiyatları esas alındığında ise en yüksek getiriyi yüzde 2,1'lik değer kazanımı ile KORDS hisseleri sağladı.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ KAZANDIRDI

Geçtiğimiz hafta XU100'de ortalama yüzde 1,34 oranında değer kaybı yaşandı. Buna rağmen Ahlatcı Yatırım tarafından yapılan tüm hisse önerileri ortalama yüzde 0,78 oranında değer kazandı. Bu da Ahlatcı Yatırım hisse önerilerini takip edenlerin haftayı kazanç.la kapatmalarını sağladı. 

20 - 24 EYLÜL HAFTASI AL - SAT - TUT HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım tarafından 20 – 24 Eylül 2021 haftasının hisse önerileri de açıklandı. Buna göre haftalık model portföyde yer alan ALGYO, ALKIM,CIMSA ve KORDS hisseleri listeden çıkarıldı. Bu hisselerin yerine ise BIMAS, KCHOL, PETKM ve THYAO hisseleri portföye eklendi. Ayrıca HALKB hissesinin de portföyde aynı hedef fiyat aralığında tutulduğu açıklandı.

Not: Haberimizde yer alan piyasa öngörüleri ilgili yatırım şirketine aittir. Bu öneriler sizlere hedeflediğiniz kazançları sağlamayabilir. Buradaki değerlendirmelerle yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@