Ahlatcı Yatırım 22 - 26 Kasım Haftalık Hisse Önerileri! Borsa İstanbul'da Bu Hisselere Dikkat!

Türk lirasındaki değer kayıplarının ardından yoğun talep gören Borsa İstanbul için hisse önerileri yakından takip ediliyor. 22 – 26 Kasım haftasının hisse önerileri neler? 

Finans 20.11.2021 - 23:36 20.11.2021 - 23:36 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde son dönemlerde yaşanan gelişmeler Borsa İstanbul'da avantaj olmaya devam ediyor. Türk lirasında meydana gelen değer kayıplarıyla mevduat faizlerinde birikimleri değerlendirmeyi avantajlı olmaktan çıkardı. Enflasyon karşısında varlıklarının erimesini istemeyenler için ise en büyük alternatif Borsa İstanbul'a yatırım yapmak oldu. 

BORSA İSTANBUL HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ NELER?

Borsa İstanbul'a yatırım yapmak isteyenler ise hangi hisse senetlerine yatırım yapmaları gerektiği konusunda hisse önerilerini merak etmeye başladılar. Türkiye'nin önde gelen yatırım şirketleri borsa yatırımcılarına yayınladıkları hisse önerileri bültenleri ile destek veriyorlar. Bu yatırım şirketlerinden birisi de Ahlatcı Yatırım oldu. 22 Kasım – 26 Kasım haftasında hangi hisse senetleri önerildi? 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ BELLİ OLDU

Ahlatcı Yatırım tarafından her hafta Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi için hissde önerileri bülteni yayınlanıyor. Yayınlanan son bültende ilk olarak geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetlerinin gösterdiği performanslara ilişkin bilgiler verildi. Bir önceki hafta Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen hisse senetleri arasında DOHOL, TKFEN, KRDMD, VESTL ve BRISA hisseleri yer almıştı. 

GEÇEN HAFTA BU HİSSELER DEĞER KAZANDI

Geçtiğimiz hafta görülen en yüksek seviye ile bir önceki haftanın kapanış fiyatları değerlendirildiğinde BRISA hisse seneti yüzde 12,1, DOHOL hisse seneti ise yüzde 8,8 oranında değer kazandı. Haftalık değer kazançları değerlendirildiğinde ise en yüksek kazanç sağlayan pay senedi yüzde 12,5 değer kazanımıyla BRISA oldu. 

AHLATCI YATIRIM 22 - 26 KASIM HAFTASININ HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım tarafından verilen bilgilere göre geçtiğimiz hafta XU100'de değer artışı yüzde 6,03 olurken Ahlatcı Yatırım'ın hisse önerileri değer kazanımı yüzde 9,17 oldu. Yeni haftanın da hisse önerilerini açıklayan Ahlatcı Yatırım, haftalık model protföyünde bulunan pay senetlerinden KRDMD, VESTL ve BRISA hisselerinin listeden çıkarıldığı bildirildi. Bu hisse senetlerinin yerine ise DEVA, ISFIN ve AKSEN hisselerinin listeye eklendiği belirtildi. Ayrıca DOHOL ve TKFEN hisselerinin de listede tutulduğu açıklandı.

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde çok hareketli geçmesi beklenen bir hafta daha yaşanacak. Çeşitli veri akışlarıyla gerçekleşecek olan fiyatlamalar yalından takip edilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@