Ahlatcı Yatırım Borsa İstanbul 27 Eylül - 1 Ekim Haftalık Hisse Önerileri Belli Oldu

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi 27 Eylül – 1 Ekim 2021 haftasının hisse önerileri belli oldu. Bu hafta hangi hisseler takip edilmeli? Haftalık hisse önerileri neler? Ahlatcı Yatırım hisse önerileri...

Finans 27.09.2021 - 03:00 27.09.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinin kalbinin attığı Borsa İstanbul'da yeni haftanın hisse önerileri belli oldu. Geçtiğimiz hafta önemli bir düşüş gösteren Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yatırımcılar bu hafta çıkış beklentilerinin gerçekleşmesini umuyorlar. Türkiye ekonomisinde zorlu bir süreç yaşanırken borsa yatırımcıları elde edecekleri kazançlar için hangi pay senetlerini takip etmeleri gerektiğini merak ediyorlar.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım düzenli olarak Borsa İstanbul için hisse önerilerinden bulunan bir kurum olarak tanınıyor. Genellikle hisse önerileri ile yatırımcılarına kazandıran bir kurum olarak bilinen Ahlatcı Yatırım 27 Eylül – 1 Ekim haftasının da hisse önerilerini açıkladı. Peki bu hafta hangi hisse senetleri takip edilmeli? Hangi hisse senetlerinin değer kazanması bekleniyor? Bu haftanın AL-SAT-TUT hisse önerileri neler?

YÜDE 7,15 ORANINDA DEĞER KAZANAN HİSSE SENETİ ÖNERİSİ

Ahlatcı Yatırım tarafından yayınlanan son bültene göre önce geçtiğimiz haftanın hisse önerilerinin performansına dair değerlendirmelerde bulunuldu. Buna göre Ahlatcı Yatırım geçtiğimiz hafta THYAO ve PETKM hisse senetlerini yatırımcılara önermişti. Geçtiğimiz hafta bu hisselerin ulaştığı en yüksek değer ile bir önceki haftanın kapanış değerleri esas alındığında THYAO yüzde 7,15, PETKM ise yüzde 1,61 oranında değer kazandı. 17 Eylül – 24 Eylül kapanış fiyatkarına göre en yüksek getiri sağlayan hisse senedi THYAO oldu. 

BU HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ DEĞİŞTİ

Geçtiğimiz hafta XU100'de yüzde 2,45 oranında bir değer kaybı yaşandı. Ahlatcı Yatırım haftalık model portföyde ise değer kaybı yüzde 3,06 oldu. Bu hafta ise Ahlatcı Yatırım haftalık model portföyde bazı değişikliklere gidildi. Portföyde yer alan pay senetlerinden BIMAS, HALKB, KCHOL ve THYAO hisseleri listeden çıkarıldı. Bu hisselerin yerine ise listeye DOHOL, KORDS, OYAKC ve PGSUS hisseleri eklendi. Ayrıca PETKM hissesinin de haftalık model protföyünde tutulmaya devam edileceği bildirildi. 

Not: Borsa İstanbul ile alakalı olaran verilen hisse önerileri ilgili finansal kuruluşun bületinden alınmıştır. Buradaki değerlendirmeler yatırım riski barındırmaktadır. Yalnızca bu değerlendirmelerden yola çıkarak yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@