Ahlatcı Yatırım Hisse Önerileri! Bu Hafta Borsa İstanbul'da Bu Hisselere Dikkat!

Ahlatcı Yatırım Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi haftalık hisse önerileri yayınlandı. Bu hafta takip edilecek hisse senetleri hangileri olacak?

Finans 01.08.2021 - 21:15 01.08.2021 - 21:15 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisi için çok büyük bir öneme sahip olan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde işlemler 2 Ağustos Pazartesi sabahı itibariyle başlayacak. Yeni hafta öncesinde yatırımcılar hangi hisse senetlerini takip edeceklerini yatırım şirketlerinin hisse önerilerinden öğrenebiliyorlar. 

Ahlatcı Yatırım, Borsa İstanbul BIST 100 Endeski üzerine yaptığı analizlerle yüksek isabet oranı yakalamayı başaran yatırım şirketlerinin başında geliyor. Bu nedenle Ahlatcı Yatırım'ın haftalık hisse önerileri büyük bir dikkatle takip ediliyor. 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ PERFORMANSI

Ahlatcı Yatırım tarafından bir sonraki hafta başlamadan haftalık hisse önerileri yayınlanarak borsa yatırımcılarının fikir edinebilmeleri sağlanıyor. Ayrıca yayınlanan bültende bir önceki haftanın da analizi yapılarak yatırımcıların gözünden kaçabilen detaylar aktarılıyor. 

Ahlatcı Yatırım'ın son yayınladığı haftalık analizde bir önceki hafta önerilen hisse senetlerinin performanslarına da yer verildi. Yatırım şirketindan yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz hafta için önerilen pay senetleri arasında yer alan PETKM ve YKBNK hisselerinin belirlenen hedef fiyat aralığına ulaştıkları bildirildi. 

PETKM hisse senedinin geçtiğimiz hafta gördüğü en yüksek seviye ile bir önceki haftaki kapanıuş seviyesi arasında yüzde 5,15 oranında fark meydana geldi. YKBNK hisse senedinde ise bu fark yüzde 4,82 oldu. 9 Temmuz ile 30 Temmuz aralığında en yüksek getirinin sağlandığı senedinin yüzde 4,82 oranındaki kazançla YKBNK senedi olduğu açıklandı. 

Ahlatcı Yatırımın bir önceki hafta yatırımcılara önerdiği hisse senetlerinin performansı ortalama olarak yüzde 1,75 değer kazanımı sağladı. Haftalık model portföyü artı kazanca ulaşan Ahlatcı Yatırım isabetli bir haftayı daha geride bırakmış oldu.

AHLATCI YATIRIM YENİ HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım'ın haftalık model portföyünde bulunan pay senetlerinden BIMAS, MGROS, PETKM ve ULKER hisselerinin yeni haftanın model portföyünden çıkarıldığı açıklandı. Bu hisseleri önerilerden çıkararak Ahlatcı Yatırım yeni hisse önerileri yaptı. 

ahlatcı yatırım hisse önerileri

Ahlatcı Yatırım'ın 2 Ağusots ile 6 Ağustos tarihleri arasında önerdiği hisse senetlerinin ASESLS, DOHOL, TTKOM ve TUPRS oldukları açıklandı. Yine bir önceki haftanın kazançlı hisse senedi oılan YKBNK'nin ise aynı hedef fiyat ile hisse önerileri arasında yer almaya devam ettiği bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@