Ahmet Davutoğlu'ndan Kanal İstanbul Projesi Finansörü İçin Yeni İddia!

26 Haziran 2021 tarihinde ilk kazmanın vurulacağı Kanal İstanbul projesi gündemin bir numaralı tartışma maddesi olmaya devam ediyor. Dev proje hakkında son açıklama ise AK Parti'den ayrılarak yeni bir oluşuma giden Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu yaptı.

EMLAK HABERLERİ 18.06.2021 - 14:08 18.06.2021 - 14:08

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin ilçe kongresine katılmak için Tekirdağ'a gitti. Tekirdağ ilçe kongresine katılan ve burada vatandaşlarla bir araya gelen Davutoğlu esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi. 

Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Çerkezköy 1. Olağan İlçe Kongresi'nde yapmış olduğu açıklamasında gündeme dair çok sayıda önemil konuda açıklama yaparken Kanal İstanbul projesi hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu daha önce de yapmış olduğu açıklamısında Başbakan olduğu dönemde Kanal İstanbul projesini geciktirmek adına elinden geleni yaptığı söylemesi ile gündemi sallamıştı. 

KANAL İSTANBUL PROJESİNİN FİNANSMANINI HANGİ ÜLKE SAĞLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaları eleştiren Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu "Dış güçler öyle mi? O halde açıklayın. Kanal İstanbul’u kiminle finanse edeceksiniz? Özel bankalar, Batılı finans kuruluşları kredi vermiyor size bunu duyuyoruz. Arkada Çin finansmanı var mı yok mu ondan haber verin" diyerek projenin finansörü olarak Çin'i işaret etti. 

Konu hakkında daha önce açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise bu iddiaları yalanlamış ve pek çok ülke ile şirketin Kanal İstanbul projesine talip olduklarını dile getirmişti. Kanal İstanbul projesinde ilk kazmanın vurulacağı temel atma töreninin 26 Haziran 2021 tarihinde yapılacağı ilan edilmişti. Proje kapsamında ilk olarak Kanal İstanbul yapılmaya başlandığında kullanılacak olan köprüler için inşaat çalışmasının yapılacağı duyurulmuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@