Ahmet Davutoğlu'ndan Yeni İttifak Açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yeni ittifak çıkışı yaparak geçtiğimiz sene temmuz ayında Temel Karamollaoğlu ile Ali Babacan'a teklifte bulunduğunu açıkladı.

Gündem 06.05.2022 - 14:31 06.05.2022 - 14:31 Gülşah Konuk Akın

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan çok konuşulacak ittifak açıklaması geldi. Daha çok milletvekili çıkarılması için 6'lı masanın farklı ittifakları kurmasını öneren Davutoğlu, Gelecek, DEVA ve Saadet Partisi'nin ayrı bir ittifak kurabileceğini söyleyerek Ali Babacan'ı da eleştirdi. 

İsmail Saymaz'a açıklamalar yapan Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili olmak üzere iki seçim olduğunu, Cumhurbaşkanlığında ortak aday belirleme konusunda mutabık olduklarını fakat milletvekili seçimleri için ittifakın bir anlamı olmadığını, ittifak olarak da parti olarak da seçime girilmesinin aynı olduğunu, tek başına cumhurbaşkanlığını kazanmanın yetmeyeceğini, mecliste çoğunluk olmanın önemli olduğunu söyledi.

alibabacan-karamollaoğlu

ALİ BABACAN VE TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NA TEKLİFTE BULUNDUM
Geçtiğimiz temmuz ayında Temel Karamollaoğlu ile Ali Babacan'a teklifte bulunduğunu söyleyen Davutoğlu: "Erdoğan, muhafazakarları 28 Şubat'la tehdit ediyor. Gelin, üçümüz açıklama yapalım. "28 Şubat senaryolarını kim getirmek isterse istesin mücadele edeceğimizi, ama 28 Şubat tehdidiyle yolsuzluklarına meşruiyet kazandırmak isteyen iktidara karşı da ortak mücadele edeceğimizi beyan edelim" dedim. Maalesef mutabakat sağlanamadı. Sağlansa ileri ve doğru bir adım olurdu. Bunu o zaman Kılıçdaroğlu ve Akşener'e de açtım. "Doğru olur, altılı iş birliğimizi bozmaz" diye cevap verdiklerini açıkladı.

kılıçdaroğlu-akşener-ittifak

Altılı masa ile şüphe uyandırmamak, güveni zedelememek gerektiğini söyleyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidarın siyaseti mühendislik olarak görüp bu nedenle de seçim yasasını değiştirdiğini, siyasetin esasen psikoloji işi olduğunu söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@