Aile Bakanı Derya Yanık Milyonlara Müjdeyi Verdi! Farklarıyla Hesaplara Yatacak Ödemeler Başladı

Aile Bakanı Derya Yanık şubat ayı yaşlılık aylığı ve engelli maaşı ödemelerinin başladığını duyurdu. Bakan Yanık paylaşımında ödeme tutarlarını da açıkladı.

Finans 07.02.2022 - 11:26 07.02.2022 - 11:26 Mustafa Karagöz

Şubat ayı yaşlılık maaşı ile engelli aylığı ödemesi alacak olan vatandaşlar için Aile Bakanı Derya Yanık'tan ödeme müjdesi geldi. Bakan Yanık yayımladığı bir yazılı açıklama ile Şubat 2022 dönemi için hem ödecek tutarları açıkladı hemde maaşların ödenmeye başladığını duyurdu. 

ŞUBAT AYI YAŞLILIK VE ENGELLİ MAAŞI ÖDEMELERİNE İLİŞKİN YAZILI AÇIKLAMA

Şubat ayında engelli maaşı ile yaşlılık maaşı ödemeleri için yayımlanan yazılı açıklamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 7 Şubat tarihi ile ödemelerin başladığını açıkladı. 

Ödemelerin bu ay farklarla birlikte ödeneceğini ilan eden Bakan Yanık, şubat 2022 döneminde toplam 1 milyar 830 milyon TL ödeme yapılacağını açıkladı. Ödemelerin çok büyük kısmı yaşlıi maaşı için olacak. İlan edilen rakamın 1 milyar 31 milyon TL'siz engelli maaşı için olacak. 

2022 Şubat Ayı Yaşlılık ve Emekli Maaşı Ödemeleri Farkla Ödencek

Şubat ayında yapılacak ödemeler vatandaşlara farklarıyla ödenecek. İlan edilen zamlı tutarlar şubat ayında engelli ve yaşlı aylığı alan vatandaşların hesaplarına yatacak. Bakan Yanık ödemelerin tutarlarına ilişkin şu bilgileri verdi. 

"Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenlemeyle birlikte yaşlı aylığı 828 liradan 1084 liraya, yüzde 40-69 engelli aylığı 661 liradan 865 liraya yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylığı da 991 liradan 1298 liraya yükseldi. Bu doğrultuda şubat ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını ocak ayından kaynaklanan farkı ile birlikte hesaplara yatırıyoruz."

Bakan Yanık 2022 şubat dönemi engelli ve yaşlı aylığı ödemelerine ilişkin açıklamasını ödemelerin tüm vatandaşlara hayırlı olmasını diliyorum sözleriyle tamamladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@