Aile Bakanı Doğalgaz Desteği Açıklaması! Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Verilecek, Başvurular Nasıl Yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık büyük bir merakla beklenen doğalgaz yardımı konusunda açıklamalarda bulundu. Doğalgaz yardımı ne zaman verilecek?

Aile Bakanı Doğalgaz Desteği Açıklaması! Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Verilecek, Başvurular Nasıl Yapılacak?

Türkiye'de vatandaşların ekonomik olarak çok kötü günler geçirmeleri ve bazı masrafların karşılanması konusunda büyük sıkıntılar yaşanması sosyal yardımlara olan ilgiyi arttırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan son kabine toplantısının ardından ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür yardımı olarak verilen sosyal desteğin doğalgaz yardımı olarak da verilebileceğini açıklamıştı. O açıklamanın ardından ise gözler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na çevrilmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün doğalgaz yardımı ile alakalı olarak çok önemli açıklamalarda bulundu.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE ZAMAN VERİLMEYE BAŞLANACAK?

Doğalgaz desteği ile alakalı olarak açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Vatandaşlarımıza doğalgaz desteğini yakın bir zamanda verebilmek için çalışmalara devam ediyoruz. Bu yardım programımız hemen hemen şekillendi diyebiliriz. Ancak detayların üstünde biraz daha çalışma yapmamız gerekiyor. İnşallah eğer mümkün olursa Mart ayından itibaren vatandaşlarımıza doğalgaz desteği ödemelerini vermeye başlayacağız." dedi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ AÇIKLAMASI

Doğalgaz desteği ile alakalı olarak değerlendirmelerini sürdüren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Doğalgaz desteğini oldukça önemsiyoruz. Her yerde vatandaşlarımızın kömür kullanması mümkün oılmayabiliyor. Dolayısıyla onların da çeşitli desteklere ihtiyaçları doğuyor. Doğalgaz alt yapısının oluştuğu yerleşim yerlerinde bu yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız var. Bizler de bu doğalgaz desteği ile alaklı olarak çalışmalarımıza son şeklini vermeye gayret gösteriyoruz. Bu çalışmalar bittiğinde gerekli açıklamaları yapıp vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz." ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi vatandaşlar doğalgaz desteği alabilmek için başvurularını e-devlet sistemi üzerinden yapacaklar. Bu başvurular henüz başlamadı ve dolayısı ile başvuru ekranı da açıklamadı. Konuya dair ilerleyen günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kapsamlı bir açıklama yapılacak.

SONRAKİ HABER