Aile Bakanı Ve Enerji Bakanı Doğalgaz Desteği Açıklaması Yaptı! Doğalgaz Yardımı Ne Zaman, Nasıl Verilecek?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet tarafından doğalgaz desteği verilmesi konusunda son dakika açıklamaları yapıldı. Doğalgaz desteği ne zaman ve nasıl verilecek, başvurular nereden yapılacak?

Aile Bakanı Ve Enerji Bakanı Doğalgaz Desteği Açıklaması Yaptı! Doğalgaz Yardımı Ne Zaman, Nasıl Verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği doğalgaz desteği ile alakalı olarak önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara verilen yakacak yardımı kapsamına doğalgazın da alınacağını açıklamış ama süreç ile alakalı olarak herhangi bir bilgi vermemişti. Doğalgaz desteği ödemelerinin yapılabilmesi için hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hem de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bu konuda kapsamlı bir çalışma içerisine girmişti.

BAKANLAR DOĞALGAZ DESTEĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Türkiye'de sosyal yardımları yöneten bakanlık olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile enerji alanındaki yetkili makam olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında bugün üst düzey bir görüşme gerçekleştirildi. Aile Bakanı Derya Yanık ile Enerji bakanı Fatih Dönmez bir araya gelerek doğalgaz desteği ile alakalı olarak yapılan çalışmaları değerlendirdiler. Bu görüşme sonrasında her iki bakan da doğalgaz yardımına ilişkin açıklamada bulundu.

ENERJİ BAKANI FATİH DÖNMEZ'DEN DOĞALGAZ DESTEĞİ AÇIKLAMASI

Görüşme sonrasında bir açıklama yapan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, "Sosyal destek olarak verilen ısınma yardımının kapsamı doğalgazı da içerisine alacak şekilde genişletildi. Bugün Aile Bakanı Sayın Derya Yanık ile konu hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdik. İnşallah doğalgaz yardımı en kısa süre içerisinde hayata geçirilecektir." dedi.

enerji bakanı doğalgaz desteği açıklaması

AİLE BAKANI DOĞALGAZ YARDIMI AÇIKLAMASI

Aile Bakanı Derya Yanık da görüşmenin ardından bir açıklama yaparak, "Enerji Bakanı Sayın Fatih Dönmez ile doğalgaz yardımına ilişkin detayları görüştük. Gelişen ihtiyaçlara göre çözüm imkanlarımızı çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Doğalgaz desteği vatandaşlarımıza sağladığımız bir imkan daha olarak hayata geçirilecektir." ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE ZAMAN, NASIL VERİLECEK?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara doğalgaz desteğinin ne zaman verileceğinne dair net bir açıklama yapılmadı. Ancak Aile Bakanı Derya Yanık geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada doğalgaz desteği için başvuruların Şubat ayının ikinci yarısında ve doğalgaz yardımı ödemelerinin de Mart ayının ikinci yarsıında yapılacağını duyurmuştu. Doğalgaz yardımını hangi vatandaşların alabileceği, ihtiyaç sahipliğinin sınırlarının ne olduğu gibi konularda ise Aile Bakanlığı tarafından açıklama yapılması bekleniyor. Başvuruların ise e-devlet üzerinden alınacağına dair daha önce bilgilendirme yapılmıştı.

SONRAKİ HABER