Aile Bakanı Yanık Açıkladı! Başvurular Cumartesi Herkese e-Devlet'ten Açılıyor İlk Sırada 1100 TL Yardım Başvurusu Var

Aile Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamasında sosyal yardım başvurularının e-Devlet'ten yapılacağını duyurdu. T.C. numarasına göre yapılacak başvurular Cumartesi günü herkes için açılıyor.

Finans 15.10.2021 - 22:09 15.10.2021 - 22:09 Mustafa KARAGÖZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım başvurularında yeni bir döneme hazırlanıyor. Bundan önceki süreçte ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından alınan sosyal yardım başvuruları bundan sonra e-Devlet üzerinden yapılacak. 

Yeni ve uygulamalara dair Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık açıklamalarda bulundu. 

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI E-DEVLET'TE HERKES İÇİN AÇILIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık gün içerisinde söz konusu yeni uygulama hakkında bilgi verdi. Katıldığı bir takım etkinlikler kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Bakan Yanık, yeni uygulamayı size güzel bir haber vermek istiyorum diye duyurdu. Yeni dönemde sosyal yardım başvurularını kurumlardan değil e-Devlet'ten de yapılacağını söyleyen Bakan Yanık şu ifadeleri kullandı. 

"Bugün itibarıyla, dijitalleşen Türkiye vizyonuna uygun olarak sosyal yardım başvurularını e-Devlet kapısı üzerinden almaya başlıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız artık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gitmeden, farklı kurumlardan belge toplamadan, e-Devlet kapısı aracılığıyla sosyal yardım başvurusu yapabilecek"

Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yeni başvuru yöntemyle vatandaşların ihtiyaç duyduğu desteğe daha kolay ulaşabileceğini söyledi. 

sosyal yardım ekim 15 (2)

BAŞVURULAR T.C. KİMLİK NUMARASIYLA

Sosyal Yardımların en çok aranan olanı 1100 TL desteği. Aile Bakanlığı tarafından ödenen ve ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan 1100 TL sosyal yardım için başvurular T.C. kimlik numarasına göre yapılacak. 

* T.C. numarasının son rakamı 0 olanlar e-Devlet başvularını Pazartesi günü yapacaklar.

* T.C. numarasının son rakamı 2 olanlar e-Devlet başvularını Salı günü yapacaklar.

* T.C. numarasının son rakamı 4 olanlar e-Devlet başvularını Çarşamba günü yapacaklar.

* T.C. numarasının son rakamı 6 olanlar e-Devlet başvularını Perşembe günü yapacaklar.

* T.C. numarasının son rakamı 8 olanlar e-Devlet başvularını Cuma günü yapacaklar.

sosyal yardım ekim 15 (1)

Cumartesi Pazar Herkese Açık

1100 TL almak isteyenler başvurularını Cumartesi ve Pazar günü herhangi bir koşul olmadan yapabilecekler. Bakanlık değerlendirme sonunda uygun bulduğu başvurulara 1100 TL ödeme yapacak. 

DİĞER SOSYAL YARDIMLAR

Aile Bakanlığı aracılığıyla sağlanan diğer sosyal yardımlar "Doğum Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı, Öksüz ve Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Afet-Acil Durum Yardımları, İşe Yönlendirme Yardımı, İşe Başlama Yardımı, Gıda Yardımları, Barınma Yardımları, Yakacak Yardımları, Elektrik Tüketim Desteği" olarak sıralanır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@