Aile Bakanlığı Maaşı Olanlara 10.000 Lira Borç Para Veriyor! Devletten Faizsiz Ödünç Para Yardımı Nasıl Alınır?

Devletin para yardımları ve sosyal yardımlar her geçen gün artarken bunlardan biride ikraz yardımları olarak ta anılan ödünç para yardımı oldu. Ödünç para yardımı başvuru formu nedir, nasıl alınır?

Finans 06.06.2022 - 10:35 06.06.2022 - 10:39 Gülcan Özer

Ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile devletin ihtiyaç sahiplerine yapmış olduğu sosyal yardımlar ve destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ederken bunlardan biri de ödünç para yardımı olarak öne çıkıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden ödenen ödünç para yardımı yapılan başvuruya göre 5 bin TL ya da 10 bin TL olarak ödenirken verilen paranın geri ödemesi sıfır faizli olarak gerçekleşiyor. 

Yani acil nakit paraya ihtiyacı olan ve ödünç para yardımı alan vatandaşlar borç paranın geri ödemesinde faiz ödemeden, taksitlerle geri ödeme imkanı elde ediyorlar. Ödünç para yardımı başvurusu için belirli şartlar aranırken bu şartları taşıyan kişiler başvuru formu doldurarak ödünç paraya kavuşabiliyorlar. Peki, ödünç para başvuru yardımı şartları neler, kimler ikraz parası alabilir, faizsiz borç para kimlere ödenir?

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI BAŞVURUSU, NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara barınma yardımı, giysi yardımı, gıda yardımı gibi çok sayıda farklı kategoride yardımlarda bulunurken bu yardımlardan biri de ödünç para yardımı olarak öne çıkmaktadır. Ne yazık ki ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile vatandaşın nakit paraya olan ihtiyacı her geçen gün artarken, bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş nedeni ile vatandaş artık faizsiz destek kredisi ve ödünç para yardımlarını daha çok araştırmaya başladı. 

ödünç-para-yardımı-başvuru-şartları

İhtiyaç sahiplerinin anlık borçlarını ve nakit para ihtiyaçlarını daha kolay koşullarda gidermesini sağlamak amacı ile yapılan başvurular Aile Bakanlığı üzerinden kabul edilir. Bu başvuru işlemlerinde kişilerin belirli koşulları yerine getirmesi istenir. 

ödünç para tutarları

AİLE BAKANLIĞI ÖDÜNÇ PARA YARDIMI BAŞVURUSU! BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER DEVLETTEN BORÇ PARA ALABİLİR?

 Sadece gider kesintisi yapılarak faizsiz olarak 24 ay taksitle verilen 10 bin liraya kadar borç para desteği almak isteyen kişilerin;

Mutlaka sandık üyesi olması, 

Bankalara ya da bakanlığa borcunun olmaması, 

Ödünç para başvuru formu üzerinde yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurması, 

Daha önce ödünç para hizmetinden yararlanmamış olması, 

Başvuru yapan kişinin en az 2 çalışma arkadaşını kefil göstermesi şartları aranmaktadır. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@