Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır, Şartları Neler?

Aile destek paketi olarak da bilinen Aile Destek Programı başvurularının nasıl yapılacağı, başvuru şartlarının neler olduğu merak ediliyor. Aile Destek Programı başvuruları nereden ve nasıl yapılacak?

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır, Şartları Neler?

Aile destek paketi hane başına 450 TL ile 600 TL arasında verilecek ve hane gelirine göre yıllık 5.400 TL ile 7.200 TL arasında destek sağlanacak. İlk destek ödemelerinin Kurban Bayramı'ndan önce verileceği açıklanmıştı. Aile destek programı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler merak ediliyor. Başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşlar da ödemelerin ne zaman yatacağını araştırıyor.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, aile destek programlarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaparak "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Daha önce açıkladığımız 15 milyar liralık ilave bütçeye sahip ve 12 ay süreyle devam edecek olan Aile Destek Programının ilk ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

aile destek programı nedir

AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR, KAÇ TL ÖDEME YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Türkiye Aile Destek Programı'na ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan açıklama geldi. Sosyal yardım alanların yoksulluğun yanında başka dezavantajları da olduğuna dikkat çeken Yanık, bu paketle sosyoekonomik düzeyi belirlenenin altında olan vatandaşlara sosyal yardım desteği sağlanacağını söyledi.

Aile destek programı kapsamında yapılacak ödeme tutarlarına ve ne kadar süreyle ödeneceğine de değinen Bakan Yanık Türkiye Aile Destek Programı'ndan yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını bekliyoruz. Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz. Yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek. Bunu 12 ay boyunca süreli ve düzenli yapmış olacağız. Başvuruları inşallah 27 Haziran Pazartesi günü almaya başlayacağız. ""ifadelerini kullandı.

aile destek paketi kaç tl ödenecek

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. e-Devlet şifresi olmayan ya da buradan başvuru yapamayan kişiler de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına(SYDV) ya da bakanlığın herhangi bir kurumundan başvuru yapabilecek. Destek 12 ay boyunca düzenli olarak verilecek.