Aile Destek Programı Ödemeleri Başladı Mı? Paralar Hesaplara Ne Zaman Yatacak, Kimlere Ödeme Yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yeni sosyal yardımı Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yapılacak? Aile Destek Programı ödemeleri hangi gün hesaplara yatacak?

Aile Destek Programı Ödemeleri Başladı Mı? Paralar Hesaplara Ne Zaman Yatacak, Kimlere Ödeme Yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kısa bir süre önce Aile Sosyal Destek Programı adı altında yeni bir sosyal yardım uygulamaya sokuldu. Bu sosyal yardım programı ile tüm ihtiyaç sahiplerine belirli miktarlarda aylık ödeme yapılacak. Oldukça geniş bir tabana yayılması beklenen bu sosyal yardım hakkında ayrıntılı bilgiler merak ediliyor. En çok da ‘Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yapılacak’ sorusunun cevabı aranıyor. Peki Aile Sosyal Destek Programı ödemeleri ne zaman yapılacak, belli oldu mu? Aile Destek Programı başvuruları devam ediyor mu, kimlere ne kadar sosyal yardım verilecek? Aile Destek Programı başvuru işlemleri nereden ve nasıl yapılır? E-devlet dışında başvuru kabul ediliyor mu?

KİMLERE ÖDEME YAPILACAK?

Aile Sosyal Destek Programı kapsamında yapılacak sosyal yardım programından tüm ihtiyaç sahipleri yararlanabilecekler. Başvuru şartı ile verilecek olan bu sosyal yardımlar düzenli olarak sosyal yardım alsın veya almasın tüm ihtiyaç sahiplerine ödenecek. Başvurusu onaylanan ve gelir kriterlerini karşılayan vatandaşların tamamına bu hak verilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Aile Destek Programı kapsamında başvuruları nereden ve nasıl aldığı da merak ediliyor. Buna göre vatandaşlar başvuru işlemlerini e-devlet sistemi üzerinden yapabiliyorlar. Ancak e-devlet kullanmayan veya bu yolla başvuru yapmak istemeyen vatandaşlar illerde ve ilçelerde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler.

KAÇ AY, NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Aile Destek Programı kapsamında başvurusu onaylanan vatandaşlara 12 ay boyunca her ay ödeme yapılacak. Hane içinde kişi başı düşen gelir hesaplamasına göre 450 TL, 500 TL, 550 TL ve 600 TL aylık ödeme yapılacak. 12 ay toplamında vatandaşlara toplam 5.400 TL ile 7.200 TL arasında sosyal destek ödemesi yapılacak.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile Destek Programı kapsamında başvurusu onaylanan vatandaşlara ödemeler Temmuz ayında yapılmaya başlanacak. Vatandaşlar Kurban Bayramı öncesinde bu hafta içerisinde sosyal yardım ödemelerini alabilecekler. Ancak henüz net bir gün açıklanmazken vatandaşlların hesaplarını kontrol etmeleri gerekiyor.

Emlak365.com