AK Parti 2023 Seçim Hazırlıkları Raporu Sızdırıldı! EYT İlk Sırada Yer Alıyor

Erken seçim tartışmaları tüm hızı ile devam ederken AK Parti 2023 seçim hazırlıkları sürecini başlattı. AK Parti teşkilatı tarafından hazırlanan kapsamlı raporda ilk sırada EYT yer alıyor!

Finans 20.10.2021 - 09:33 20.10.2021 - 10:15 Gülcan Özer

Ekonomik sorunları gerekçe gösteren muhalefet erken seçim çağrılarını yenilerken AK Parti cephesinde ise 2023 seçim hazırlıkları başladı. Bu yazı sahada geçiren AK Parti milletvekilleri, parti teşkilatı ve MKYK üyeleri tarafından hazırlanan seçim raporu genel merkeze sunuldu. 

Vatandaşlarla yapılan yüz yüze görüşmeler sonrasında vatandaşın talep, istek ve şikayetlerine yer verilen raporda ilk sırada Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak anılan EYT mağdurlarının yer aldığı iddia edildi. Toplam 20 başlıktan oluşan raporun yarın yapılacak olan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacağı belirtiliyor. 

2023 SEÇİM VAADİ OLARAK EYT MÜJDESİ GELİR Mİ?

Yarın toplanacak olan Merkez Yürütme Kurulunda, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak raporda 20 başlık yer alırken ilk sıranın EYT mağdurlarına ayrıldığı iddia edildi. Daha öncede iktidara yakın basın mensupları ve gazeteciler tarafından sık sık EYT konusunun gündeme taşınması EYT mağdurlarını heyecanlandırdı. 

eyt-çıkacak-mı

EYT ÇIKACAK MI SON DAKİKA 2021?

Raporda yer alan maddeler arasında EYT yanı sıra mülteci sorunları, ekonomik sıkıntılar, kadın cinayetleri, yargılama sürelerinin uzaması, erken yaşta evlilik ve seçmen kimlikleri yer aldı. Yarın yapılacak olan toplantı sonrası vatandaşların beklentileri masaya yatırılacak ve buna uygun bir yol haritası belirlenecek.

Hükümetin önceliği çarşı pazarda yaşanan yangına vereceği ve gıda enflasyonun karşı alınacak önlemleri masaya yatıracağı belirtiliyor. EYT için ise özel bir çalışmanın yapılacağı ve çıkarılacak olan tabloya göre karar verilebileceği dile getirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@