AK Parti 4.250 TL için düğmeye bastı! Asgari ücret için zam müjdesi canlı yayında duyuruldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin asgari ücrete zam konusunda parti içinde çalışmaların başladığını duyurdu. Zengin, konuşmasında yıllık zam uygulamasının da değişebileceğini söyledi.

Finans 12.05.2022 - 09:32 12.05.2022 - 09:33 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı konusunda AK Parti'den en önemli açıklama Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den gelmişti. Bakan Bilgin, Temmuz ayında belli olacak 6 aylık enflasyon oranlarının inceleneceğini bildirmiş ve ortaya çıkan enflasyon tablosuna göre maaşla zam konusunda bir karar verileceğini söylemişti. 

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'den gelen bu açıklamalardan sonra bir açıklamada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin'den geldi. Zengin durumun değerlendirildiğini ifade ettiği konuşmasında parti içinde zam konusunda bir çalışma olduğunu söyledi. İşte asgari ücretliler için umutları artıran o açıklama

AK PARTİ'DEN ASGARİ ÜCRETE ZAM AÇIKLAMASI "ÇALIŞMALAR BAŞLADI"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, TV Net canlı yayınına katıldı. Ekonomi başlıklarını ele alan ve enflasyon oranlarını yorumlayan Özlem Zengin daha sonra çalışanların maaş beklentisine ilişkin soruları yanıtladı. 

Konuşmasının bu bölümüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak başlayan Özlem Zengin, gerekli görülmesi halinde asgari ücrete ara zam yapılabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konu hakkında daha önce "Cumhurbaşkanımız zaten ifade etmişti. Bu yapılabilir. Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız. Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz" dediğini hatırlattı. 

Asgari ücretliler için her durumun değerlendirmede olduğunu sözlerine ekleyen AK Partili Vekil, çalışmaların başladığını şu sözlerle dile getirdi. 

"Cahit Bey daha somut bir şey söyledi. Ben böyle bir şey söyleyemeyeceğim. Sayın bakan henüz elimizde böyle bir çalışma yok demişti. Şu an bildiğim kadarıyla arkadaşlarımız her halükarda bunun değerlendirmesini yapıyorlar"

ERDOĞAN KABİNEDE SİNYALİ VERMİŞTİ

Mayıs kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli bir açıklamada bulunmuştu. Emekli ve memurlar ile birlikte çalışanların maaşlarının Temmuz'da iyileştirileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yılbaşında asgari ücretten işçi, memur, emekli maaşlarına kadar geniş alanda ciddi artışlar yaptık. Temmuz ayında enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle alım gücünü daha da iyileştireceğiz." ifadelerini kullanmıştı. O konuşmada ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan dar gelirli olan vatandaşların enflasyon ile yaşadıkları sorunu alım gücünde oluşan düşüşün farkında olunduğunu vurgulamuştı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@