AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı Başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı kapsamında canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor.

Emlak Haberleri 08.11.2018 - 11:23 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı kapsamında canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı toplantıda gündemi değerlendirdi. İşte Bakan Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalardan bazı satır başları;Yeni dönemin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak her şehrimize gitmeye çalışıyorum. 22 şehrimize ziyarette bulunduk. Gitiğimiz şehirlerde yerel yönetimlerle, valilerimizle toplantılar yapıyoruz. İstişarelerde bulunurak sorunları yerinde tespit ederek, yerinde çözüm önerileri üretmeye çalışıyoruz. Şehrin estetiği ve siluetini de göze alarak, şehrin istihdamına katkı sağlayacak kararlar almaya çalışıyoruz. Biz gelmeden şehriniz için bu hazırlıkları yapabilir, bize bu önerileri sunarsanız biran önce bu kararları o masada almak istiyoruz. Şehirlerin bugünkü durumlarından daha iyi seviyelere taşımak istiyoruz. Birlik beraberlik olduğunda bu sorunları daha hızlı aşabiliriz. 100 günlük eylem planı açıklamıştık. 39 eylem planımız var. Benim en çok önemsediğim eylem Türkiye'nin mekansal eylem planı programı. Tekirdağ'da çarpık kentleşme nedeni ile Çorlu Ergene nehri kirlilik haberleri her gün gündeme gelmeye devam ediyor. 2013 yılında Cumhurbaşkanımız Türkiye'nin en büyük çevre programını başlattı. Atık su arıtma tesisleri kuruldu. Projenin toplam maliyeti yaklaşık 3,5 milyar lira olarak belirlenmişti ancak ilave işlemlerle bu maliyet 5 milyar lirayı bulacaktır. Bu proje tamamlandığında Çorlu Ergene bölgesi yine balıkların yüzdüğü ve organik tarımın yapıldığı bir alan olacak. 12 OSB bölgesi oraya plansız ve düzensiz bir şekilde yapıldı. Bunu kurtarabilmek için 5 milyar liralık bir çevre projesi yapmak zorunda kaldık. Şehir lokasyon olarak OSB yapmaya uygun mudur, Tekirdağ'ın çıkışında bir alan belirlenmemiş. Çarpık kentleşme nedeni ile büyük bir israf yaşanıyor. Mekansal Strateji planı çok önemli. 81 ilimize yazı yazdık. Şehirlerin ihtiyacı nedir, OSB den tarım bölgelerine kadar taleplerinizi bize bildirin. Nüfusumuz her yıl büyümeye devam ediyor. Bu büyümeyi kontrol altına almamız lazım. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@