AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kendi Anket Verilerini Açıkladı! İşte Erdoğan ve AK Parti'nin Oy Oranı

AK Parti'nin oy oranlarına dair son günlerde basında bazı iddialar yer almaya başlamıştı. Dikkat çeken bu anket sonuçlarının ardından AK Parti'den kendi oy oranlarına ilişkin bir tahmin geldi.

Gündem 28.03.2022 - 16:37 28.03.2022 - 16:37 Mustafa Karagöz

Bazı araştırma şirketleri tarafından gerçekleştirilen anket araştırmalarında AK Parti'nin oy oranlarının yüzde 30 bandının altına düştüğü iddia edilmişti. Bu araştırma sonuçlarının karşısında bazı şirketler ise AK Parti'nin oy oranlarının daha yüksek seviyede olduğunu öngörmüşlerdi. 

Basında yer alan bu iddiaların ardından ise AK Parti'den açıklama geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

AK PARTİ'DEN OY ORANI AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, Tv100 ekranlarına çıktı. Burada gündem ve siyasi konular üzerinde önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında yeni seçim yasası hakkında bilgi vererek çalışmaların 2 yıldan daha uzun zamandır yapıldığını söyledi. Baraj oranının yüzde 7 olarak uygulanacağını ifade eden Yavuz, onun dışında partilerin seçime katılmasıyla ilgili değişiklikler olduğunu söyledi. 

Muhalefet partilerinin seçim yasası konusunda nasıl bir tutum içerisinde olduklarına ilişkin de görüşlerini paylaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı "En fazla eleştiri alan konu artık oy diye bahsedilen milletvekili oy dağılımı. Bu artık oy meselesine ilişkin komisyonda CHP'nin çokta bir eleştirisi olmadı. CHP içerde önerge verme ihtiyacı duymadı. Görünürde kıyameti kopartıyorlar ama komisyon çalışmalarında bir tane önerge vermediler. Önerge teklifi CHP ve HDP 'den gelmedi İYİ Parti'den geldi." dedi. 

AK Parti'nin Oy Oranın Açıkladı

AK Parti'nin oy oranları hakkında da kendi yapmış oldukları anket sonuçları hakkında bilgi veren Ali İhsan Yavuz "Onlar birtakım siteler üzerinden manipüle edilmiş anketler yayınlasada bizim yapmış olduğumuz anket sonuçları bir önceki seçimde AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın almış olduğu oy oranının altına düşmeyeceğimizi bize gösteriyor." dedi. AK Parti son milletvekili seçimlerinde yüzde 42.56 MHP ile yüzde 11.10 oy almıştı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@