Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki AK Parti'nin Oy Oranını Açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki bugün bir açıklama yaparak AK Parti'nin oy oranını duyurdu. Son seçimlerde İstanbul ve Ankara'ya odaklandığı için AK Parti'nin zaafiyete uğramış gibi gösterildiğini söyleyen mehmet Özhaseki milletin gönlünde hala Türkiye'yi yönetecek olan tek parti olarak AK Parti'nin yer aldığını söyledi. 

Gündem 24.06.2021 - 18:13 24.06.2021 - 18:13 Serhat Karaman

Türkiye'de siyasi partilerin oy oranları hem siyasetçiler hem de vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bu konuda çeşitli anket şirketleri seçim anketleri yaptığı gibi siyasi partiler de anket çalışması yaptırabiliyorlar. Özellikle AK Parti'de bu anket çalışmalarına ayrı bir önem veriliyor. AK Parti'nin yaptırdığı son seçim anketinin sonuçlarına dair AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki açıklamalarda bulundu. 

AK PARTİ'NİN YÜZDE 45 OYU VAR

Her seçimde AK Parti'nin birinci parti olduğunu söyleyen Mehmet Özhaseki, “Ak Parti olarak 2004 yılında seçimlere girdik ve yüzde 40 civarında bir oy ile birinci parti olduk. 2009'da ve 2014'te de aynı sonuçlarla karşılaştık. Son yapılan seçimlerde İstanbul ve Ankara'ya odaklanıldığı için farklı bir algı yaratıldı. AK Parti zaafiyete uğramış gibi gösterildi. Böyle bir knaati yaymaya çalıştılar ama şu anda bizim yine yüzde 45 oyumuz var. Milletimiz rahat olsun AK Parti vizyonu ile Türkiye'nin geleceği garanti altına alınmaya 2023'te de devam edilecek.” dedi.

Türkiye'de vatandaşları sorunları kim çözer diye sorulduğunda 20 yıldır aynı cevabın verildiğini söyleyen Mehmet Özhaseki, “Millet Ak Parti'ye oy vermeye devam ediyor. Bu bir bilinçli eylemdir. Milletimiz bize olan güvenini önüne her sandık konulduğunda göstermiştir. Bugün yaptırdığımız anketlere baktığımızda yine güçlü bir oy oranımız bulunmaktadır. Vatandaşlar kendilerine sorular Türkiye'de sorunları kim çözer sorusuna AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan cevabını vermeye devam edilmektedir.” ifadelerini kullandı. 

CHP BELEDİYELERİ TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMADILAR

CHP'nin bir algı operasyonu yürüttüğünü söyleyen Mehmet Özhaseki, “CHP bir algı operasyonu yürütüyor. Zaten işleri güçleri olmayanları olmuş gibi göstermektedir. Evet şu anda bazı şehirlerde belediyeler bu partinin yönetimine geçmiştir. Bu seçmenin tercihidir ve biz de saygı duyuyoruz. Ancak bir bakın İstanbul'da, Ankara'da, Mersin'de, İzmir'de taş üstüne taş koymuşlard mı? Tek yaptıkları iş heykel açılışı yapmak.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@