AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şen Son Anket Sonuçlarını Açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen 2023 seçimlerine ilişkin son seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçlarına göre çıkan oy oranlarını da değerlendiren Şentop, enflasyona dikkat çekti

Gündem 10.05.2022 - 10:49 10.05.2022 - 10:50 Gülşah Konuk Akın

2023 yılında yapılması beklenen seçimlere ilişkin kamuoyu anketleri yapılmaya devam ediliyor. Son seçim anketi sonuçları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen tarafından açıklandı. Daha önceki anket sonuçlarını da açıklayan Şen, AK Parti'nin oy oranını %36 olarak açıklamıştı. Son ankette çıkan sonuçlar ise şaşırttı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen A Haber'de yayınlanan Sebep Sonuç programına katıldı. Daha önce de seçim anketi sonuçlarını açıklayan Şen, elinde olan son seçim anketinin sonuçlarını da programda açıkladı. 

BİRAZ DÜŞÜŞ YAŞADIK
Anket sonuçlarını değerlendiren ve oy oranlarında düşüş yaşandığını söyleyen Şen: "Şimdi yüzde 40'a doğru yaklaşıyoruz. 40'ı geçecek ondan eminim. Bizim analizlerimiz yüzde 45'i hatta yüzde 46'yı gösteriyor. Tabii bizim hükümet olarak gerekenleri yapmamız lazım. Bunların başında enflasyonu dizginlemek geliyor." açıklamasında bulundu. 

son-seçim-anketi-sonuçları

ENERJİ FİYATLARINDAKİ ARTIŞA DİKKAT ÇEKTİ
Son anket sonuçlarını yorumlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, enerji fiyatlarındaki artışın nedenini vatandaşın bildiğini söyleyen Şen, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomilerin etkilendiğini, Türkiye'nin de salgın sürecinden etkilendiğini, her şeyi enerjiyle yaptığımızı, kömürün doğalgazın fiyatının yükseldiğini, 2 kattan 10 kata kadar çıktığını vurguladı. Fiyat artışlarının ülkeler ekonomisine yansımamasının imkânsız olduğunu, bu gelişmelerin seçimden önce halledileceğini, enflasyonun düşeceğini söyledi. Ödevlerin yerine getirilmesi durumunda seçmenin de destek verdiğini söyleyen Şen, verilen tüm sözlerin seçimden önce yerine getirileceğini vurguladı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@