AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Fiyat Artışlarına Dikkat Çekti

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bahçelievler Kongre Merkezi'nde düzenlenen Geleneksel İftar Programı'nda konuştu. Fiyat artışlarına dikkat çeken Yıldırım, pandemi sürecine de değindi.

Finans 26.04.2022 - 11:24 26.04.2022 - 11:24 Gülşah Konuk Akın

Bahçelievler Kongre Merkezi'nde düzenlenen Geleneksel İftar Programı'na katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, enerji fiyatlarının dünyadaki yükselişine dikkat çekerek artan fiyatlar nedeniyle vatandaşın sıkıntıya girdiğini söyledi. Ukrayna ile Rusya arasında devam eden savaşın ekonomiye olan etkilerini de değerlendirdi.

FİYAT ARTIŞLARI TÜRKİYE'YE ÖZGÜ DEĞİL

Doğalgaz ve petroldeki fiyat artışlarına değinen Yıldırım: "Ocak ayında 150 dolar olan doğal gaz, 1500 dolara çıktı, bir ara 3 bine kadar yükseldi. Petrol 55 dolardan çıktı 130 dolarlara. Tabii bunlar tepeden tırnağa her şeyi çok etkiledi ve fiyatları çok arttırdı. Hepimiz, vatandaşlarımız sıkıntı içerisine düştü. Bu Türkiye'ye özgü bir şey değil. Bütün dünyanın içinde olduğu, üstesinden gelemediği küresel bir sorun ama sorun küresel diye kayıtsız kalacak halimiz yok. " dedi.

PANDEMİDE HERKESİN KİMYASI BOZULDU

Pandemi sürecinin etkilerine değinen Yıldırım: "Dünyanın kimyası bozuldu hatta dünyanın çivisi çıktı desek yanlış olmaz çünkü tedarik zinciri kayboldu. Üretilmesi gereken ürünler üretilmedi, iş hayatı ve seyahatler hep aksadı. Tüm bunların karşılığı da enflasyon yani fiyatların artışı olarak geri döndü ve neticede milletimize bir maliyet yükledi. Şimdi tam işleri yoluna koyduk derken bu seferde hemen kuzeyimizde bir savaşla karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

Elde olan imkanlar doğrultusunda vatandaşın sıkıntılarını azaltacak tedbirler alınması gerektiğini söyleyen Yıldırım, üretim, tarım ve gıda sektörlerinde meydana gelen gelişmelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümet tarafından yakından takip edildiğini, tedbirlerin tek tek alındığını söyledi. 20 yıldır birlikteyiz diyen Binali Yıldırım, kışın sonu bahar bunlar da geçecek dedi. Tüm sıkıntıların tek tek çözülerek ilerlediğini, daha güzel günlerin yaşanacağını dile getirdi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@