AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Duyurdu: Öğretmen Atamaları Erdoğan'ın Gündeminde

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir programda öğretmen atamalarına ilişkin konuştu. Öğretmen atamalarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu açıkladı.

Gündem 21.05.2022 - 12:03 21.05.2022 - 12:03 Gülşah Konuk Akın

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalar yapan Kurtulmuş, atamaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde ve masasında olduğunu açıkladı. Kurtulmuş, Atatürk Havalimanı tartışmalarına da değinerek enflasyonun bu yaz aylarında rahatlayacağını belirtti.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİKLERİ

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerinin Türkiye tarafından veto edilmesine ilişkin konuşan Kurtulmuş, Türkiye'nin güvenlik endişesinin göz ardı edilemeyeceğini, İsveç'in terör örgütlerine desteğinin ortada olduğunu, Türkiye'nin güvenlik garanti alması gerektiğini vurguladı.

SURİYELİLERİN GERİ DÖNÜŞÜ

suriyelileringeridönüşünumankurtulmuş-1

1 Milyon Suriyelinin geri dönüşüne ilişkin açıklama yapan Numan Kurtulmuş: "Buraya gelen Suriyelilere nasıl imkan sağlandığıyla ilgili bir husus. Göç meselesini bir neden olarak alıyoruz ve onun üzerine konuşuyoruz. Göç meselesi bir sonuçtur. Bir iç savaş. Bu insanlar işkencelerden, katliamlardan kurtulmak için kaçmışlar. Ayaklarındaki terlikle kaçmışlar. Bu operasyonlar niye yapılıyor? Gönüllü ve istekli geri dönüşlerini sağlamak lazım. Güvenli bölgeler sağlandıkça geri dönecekler. 1 milyona yakın Suriyelinin bu şartlar oluşturulur oluşturulmak oraya gideceklerine eminiz." ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Sahada konuşulan gündemde olan her şeyin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da gündeminde olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti zamanında olağanüstü öğretmen atamaları yapıldığını, son dönemde de yeni bir atama yapıldığını, yeni atamaların da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasında olduğunu ve maksimum atama yapılması için çalışıldığını açıkladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@