AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Canlı Yayında Son Dakika EYT Açıklaması! EYT'de Son Durum Nedir?

Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücrete ara ek zam, enflasyon zammı, memur maaşı Temmuz artışı ve emekli maaşları ile EYT düzenlemesi hakkında yeni açıklama Kurtulmuş tarafından yapıldı.

Finans 23.06.2022 - 09:29 23.06.2022 - 09:29 Gülcan Özer

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren çok sayıda düzenleme hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemde yükselen enflasyon rakamları nedeniyle emekli ve memur maaşı sonrasında asgari ücret maaşına da ara ek zam gündeme gelmişti. 

Asgari ücrete enflasyon farkı zammı verilmesi talep edilirken özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, maaşlara ek zam konusunun yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT düzenlemesi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. 

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZ ZAMMI 2022! MAAŞLARA ENFLASYON NEDENİ İLE EK ARA ZAM GELECEK Mİ?

Son dönemin en çok konuşulan konuları arasında yer alan maaşlara ek zam konusunda Numan Kurtulmuş canlı yayında gelen soru üzerine yapmış olduğu açıklamasında "Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere, öyle zannediyorum ki maaşlara yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek" diyerek maaşlara yüzde 40'a yakın bir zam beklentisi olduğunu söyledi. 

numan kurtulmuş eyt açıklaması-1

EYT'DE SON DAKİKA HABERLERİ 2022 BUGÜN! EYT NE ZAMAN ÇIKACAK?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT mağdurları hakkında da açıklama yapan Numan Kurtulmuş "EYT'de çalışmalar yapılıyor. Tarih söyleyip beklentiye yol açmak istemem, ama dediğim gibi bu konu hükümetin masasındadır" diyerek kesin bir tarih veremeyeceğini ama EYT düzenlemesi hakkında hükümetin çalışmalarının sürdüğünü söyledi. EYT düzenlemesi uzun süredir beklenirken 1999 öncesi işe giren, emeklilik prim gün sayısı ve hizmet süresini doldurmasına rağmen yaş engeline takılan kişilerin emekli edilmesini amaçlıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@