AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan partisinin alacağı oy oranını açıkladı!

Bir YouTube kanalında açıklamalar yapan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti'nin 2023 seçimlerinde alacağı oy oranını açıkladı.

Gündem 15.05.2022 - 09:06 15.05.2022 - 09:06 Büşra Uluşen

2023 seçimleri yaklaşırken hem iktidar hem de muhalefet cephelerinden oy oranı açıklamaları geliyor. Birçok kurum anket sonuçlarını düzenli olarak yayınlıyor. Son olarak net bir oy oranı açıklaması AK Parti tarafından geldi.

AK Parti'nin oy oranını açıkladı

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalına konuk olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özkan, 2023 seçiminde almayı hedefledikleri oy oranı ile ilgili bir soru yöneltilmesi üzerine, seçimde yüzde 75'in üzerinde oy alacaklarını iddia etti. 

Özkan, 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyerek yüzde 75'in üzerine çıkacaklarını duyurarak '' Amacınız kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmalı '' ifadesini kullandı. Cahit Özkan, cumhurbaşkanının siyasetinin neden yüzde 100 vatandaşı da bizi desteklemiyor? arzusu ve hedefi ile siyaset yaptıklarını söyledi. 

cahit özkan-1

'' Amacınız kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmalı ''

Seçimlerle ilgili açıklamalarına devam eden Özkan, '' Yahu yüzde 75 dedi, bu grup başkanvekili hangi kafada '' diye soruyorlar diyerek, yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakının yüzde 75'i hedeflemesinden daha doğal bir şey olamayacağını ifade etti. Muhalefeti hedef alarak, '' Birileri yüzde 23 oy alarak yüzde 50+1 almayı hedefliyor, kimse yüzde 23'ten yüzde 51'e nasıl gidiyorsun diye sormadığını belirtti. 

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri BAE ile ilişkilerin yeniden canlanması hakkında konuşan Özkan, devletin çıkarı neyi gerektiriyorsa onu yapacaklarını, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Türkiye'ye diz çöktüremeyeceğini anlayınca teslim olmaya karar verdiğini söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@