AK Parti / Mehmet Muş: İkinci Yargı Paketi Ceza İnfaz Düzenlemesi Af Yasası Meclise Sunuldu!

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yapmış olduğu son dakika açıklaması ile binlerce mahkum ve mahkum yakını tarafından beklenen ikinci yargı paketi ve ceza infaz yasası için hazırlanan paketin Meclis Başkanlığına sunulduğunu duyurdu.

GÜNDEM 20.03.2020 - 13:13 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yapmış olduğu son dakika açıklaması ile binlerce mahkum ve mahkum yakını tarafından beklenen ikinci yargı paketi ve ceza infaz yasası için hazırlanan paketin Meclis Başkanlığına sunulduğunu duyurdu. Koranavirüsü / Corana Virüsü nedeni ile af çıkacak mı, bugün af çıkarsa kimler serbest kalacak, hangi suçlara af var, hangi suçlar af kapsamı dışında kalacak?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'nin de koranavirüs salgını ile mücadelesi tüm hızı ile sürüyor. Alınan tedbirlerin kapsamı her geçen gün biraz daha genişletilirken konu hakkından cezaevlerinde de tedbir kapsamı ile af gündeme gelmişti. AK PARTİ 2. YARGI PAKETİ DÜZENLEMESİNİ MECLİSE SUNDU! Konu hakkında son dakika açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından yapıldı.Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişikliği öngören 2. Yargı Paketi'ni Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi. İnfaz düzenlemesi önümüzdeki hafta yapılacak görüşmeler sonrası TBMM'ye sunulacak.KORANAVİRÜS RİSKİ BÜYÜK, AF İŞİNİ ACİL OLARAK ÇÖZÜN! Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına cezaevlerinde riskin büyük olduğunu hatırlatarak 18 yıldır infaz düzenlemesi kararı alınmadığının altını çizerek “Bir infaz düzenlemesi yapıyoruz. Süreç bizi buraya getirdi. Bu bedeli bir kişinin affıyla da bin kişinin affıyla da ödeyemeyiz. O yüzden geniş tutulmalı. Bu işi bir an önce çözün” talimatı verdi. BUGÜN AF ÇIKARSA KİMLER SERBEST KALACAK, HAPİSHANEDEN ÇIKACAK, HANGİ SUÇLARA AF VAR?Cumhurbaşkanı Erdoğan vermiş olduğu talimatta terör, cinsel suçlar, kasten adam öldürme, uyuşturucu ticareti gibi suçlar kapsam dışı bırakılmasını bir kere daha hatırlattı. Bu suçların dışında kalan kişiler aftan yararlanarak serbest kalabilecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@