AK Parti MKYK Toplantısı Sonrası Asgari Ücret Zammı Açıklaması! Asgari Ücrete Zam Yapılacak Mı?

AK Parti MKYK toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Toplantı sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten asgari ücret açıklaması geldi. 

Finans 12.05.2022 - 19:22 12.05.2022 - 19:22 Engin Uzunoğlu

AK Parti MKYK toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetiminde toplanarak ülkedeki son gelişmeler ve atılacak yeni adımlar görüşüldü. Toplantı sonrasında açıklamayı ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptı. Ömer Çelik’in asgari ücret zammına ilişkin açıklamaları ise dikkat çekti.

ASGARİ ÜCRETE ZAM VAR MI?

Dar gelirlilerin ekonomik olarak korunmasının daima gündemlerinde olduğunu söyleyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Asgari ücret zammı oldukça tartışılıyor. Bunun yanında dar gelirli vatandaşlarımızı ekonomik anlamda korumak bizim her zaman ana gündemimiz olmuştur. Ancak bu yönde bir açıklama yapıldığında bunun hemen yapılacağı şeklinde bir değerlendirme yapılmamalıdır. Bakanlıklarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Neticelenen bir çalışma olduğunda zaten bunu vatandaşlarımızla paylaşırız. Asgari ücrete zam yapılması bir gereklilik olduğunda bu yapılır.” dedi.

GÖÇMENLER ÜZERİNDEN PROVOKASYON YAPILIYOR

Sığınmacılar konusunda da açıklama yapan Ömer Çelik, “Göçmenler üzerinden bazı provokasyonlar yapıldığını görüyoruz. Turizm sezonunun yaklaştığı bu dönemde daha da kışkırtıcı yaklaşımlara şahitlik ediyoruz. Türkiye’nin göç yönetiminde bir politikası vardır. Düzensiz göçle de etkin bir mücadele ortaya konulmaktadır. Ülkemizde bazı illerde sığınmacı kaydı kapatıldı. Sığınmacılar da kayıtlı oldukları illerde durmalıdırlar. Biz hukuk devleti olarak sığınma talebinde bulunanlara yine hukuk içerisinde izin vermekteyiz.” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR GÖÇMENLERE KENDİLERİ MÜDAHALE ETMESİNLER

Vatandaşların olumsuzluklar yaşanması durumunda kendilerinin müdahale etmemeleri gerektiği uyarısı yapan Ömer Çelik, “Göçmenlerle alakalı olarak bir asayiş sorunu yaşandığında bununla etkili bir şekilde mücadele edilmektedir. Herhangi bir yanlış olduğunda vatandaşlarımız kendileri müdahale etmesinler. Doğru olan böyle bir durumda güvenlik güçlerine haber vermektir. Bu insanları karşıda katiller varken göndermemiz doğru değildir. Sonsuza kadar da burada kalmayacaklardır.” şeklinde konuştu.

DOSYANIN İÇERİĞİNİ KİMSE BİLMİYOR

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen cezaların onanması hakkında da konuşan Ömer Çelik, “Bu dosyanın için ne ben bilirim ne de tepki gösteren CHP bilir. Karar yayınlanır yayınlanmaz sistematik olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırmaya başladılar. Cumhur İttifakı’nı da hedef gösteriyorlar. Oysa bazı davalardan beraat etmiş ama bazı davalardan da suçlu bulunmuş. Yargı kararını herkes kendi tarafından değerlendireceklerdir. Lakin şu anda dosyayı, verilen cezaların gerekçelerini be biz ne de onlar biliyor.” dedi.

Emlak365.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@