AK Parti MYK'sından Rakam Çıktı! İşte 2022 Yılı Net Asgari Ücret Hedeflenen Maaş

AK Parti MYK toplantısında ele alınan asgari ücret için bazı detaylar öğrenildi. Çalışma Bakanlığı'nın zam için düşüncesi belli olurken bakanlığın zam oranı için anket çalışması yapacağı bildirildi.

Finans 17.11.2021 - 08:52 17.11.2021 - 08:52 Mustafa KARAGÖZ

AK Parti MYK toplantısı geçtiğimiz günlerde düzenlenmişti. Toplantıda çok önemli başlıklar ele alınırken listenin ilk sırası milyonların bir yıllık elde edeceği gelir düzeyini belirleyecek asgari ücret zam oranı vardı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in bir sunum yaptığı MYK toplantısında nasıl bir süreç izleneceği bildirildi. Zam oranının hem işveren hemde işçi için kabul edilebilir düzeyde olması için çalışma yapılması kararlaştırıldı. 

ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN AÇIKLADI SUNUM YAPILACAK

Sabah Gazetesi'nden Eda Işık'ın haberine göre; asgari ücret zam oranlarının ne düzeyde olması gerektiğini belirlemek için anket çalışması yapılacak. 

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin anket çalışması hakkında detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında açıkladı. Anketin tüm kesimlerden taleplerin alınmasıyla oluşturulduğunu aktaran Bakan Bilgin çalışma sonuçlarının da bu hafta içerisinde sonuçlanacağını açıkladı. 

Asgari ücret zam oranı hakkında da MYK toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Anket çalışmamız bu hafta sonu sonuçlanacak. İşverenin ikna olacağı çalışanı da enflasyona ezdirmeyeceğimiz bir ücret olacak. Aralık ayında resmi prosedür başlıyor" ifadelerini kullandı. 

ÖNE ÇIKAN RAKAM 3.500 TL

2.825 TL olan net asgari ücret için yürütülen çalışmalara göre hedeflenen rakamın 3.500 TL olacağı öngörülüyor. Sabah Gazetesi'nden Eda Işık 2022 yılı asgari ücret için hedeflenen net rakamın 3.500 TL olduğunu belirtti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@