AK Parti ve MHP'nin Oy Oranına Karşı CHP ve İYİ Parti'nin Oyları! Tablo Eskiye Dönüyor

Partilerin oy oranlarına dair yeni anket sonuçları paylaşıldı. Genar Araştırma Şirketi tarafından yayımlanan anket araştırma sonuçlarında AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti ve HDP'nin oy oranları açıklandı

Gündem 05.11.2021 - 19:09 05.11.2021 - 19:09 Mustafa KARAGÖZ

Optimar Araştırma Şirketi ve Genar Araştırma Şirketi partilerin oy oranlarına dair açıklamalarda bulundular. Optimar Araştırma Şirketi ankete katılanlara iki soru sordu. Birincisi soruda seçim olsa hangi partiye verirsiniz olurken ikinci soru ise en çok partiye güveniyorsunuz oldu. Genar Araştırma Şirketi ise partilerin oy oranlarına dair bir araştırma gerçekleştirdi.

AK PARTİ VE MHP'NİN OY ORANINA KARŞI CHP, İYİ PARTİ OY ORANI

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir konuşmasının başında seçim söylentilerine değindi. Türkiye'de seçim gündemi olmadığını ifade eden Daşdemir söylentilerin ise sürekli devam etmesine dikkat çekti. Daşdemir konuşmasında ayrıca muhalefetin iktidar partisini zayıf göstermek amacıyla manipülasyon amaçlı anketler kullandığını söyledi. 

Konuşmasının devamında Türkiye'nin sorunlarını kim çözer sorusuna verilen cevapları aktaran Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir, AK Parti diyenlerin oranlarının yüzde 30 bandında olduğunu söyledi. Diğer partilerin ise CHP % 20 civarı, İyi Parti % 6'larda, HDP ise % 7 olarak açıklandı. Daşdemir konuşmasında ayrıca muhalefet partilerinin toplam umut görülme durumu bir AK Parti etmiyor, dedi. 

Oy Oranları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilen desteğin yüzde 45'lerde olduğunu ifade eden Daşdemir, bu oranın kararsızlar dağıtılmadan önce oluştuğunu söyledi. Partilerin oy oranlarına dair araştırma sonuçlarında AK Parti'nin oy oranının yüzde 38 bandında olduğunu söyledi. 

GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ

Genar araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen ankette ise AK Parti'nin oy oranı bir önceki partiye göre aynı oranda. Genar Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş partilerin oy oranlarına dair "Yürüttüğümüz son anket çalışmasında oy oranı yüzde 38 bandında. Pozisyonunu koruyor. MHP'nin oy oranı yüzde 10 bandında. CHP'nin oy oranı 25 bandında. İyi Parti yüzde 12'lerde. HDP 10 civarını muhafaza ediyor."  dedi. 

İhsan Aktaş konuşmasının sonunda ise eskiden seçmenin suskun olduğunu ancak bu durumun değiştiğini söyledi. AK Parti'ye karşı yürütülen karalama kampanyası nedeniyle suskun seçemenlerin AK Parti seçmeni olduğunu söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@