AK Parti'de Cahit Özkan Neşteri, Görevden Alındı! AK Parti Grup Başkanvekili Olan Yılmaz Tunç Kimdir, Nerelidir?

Yaptığı açıklamalar ile AK Parti içerisinde tepkilere neden olan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın görenden alındığı açıklandı. Ak Parti’nin yeni Grup Başkanvekili kim oldu?

Gündem 19.05.2022 - 18:59 19.05.2022 - 18:59 Engin Uzunoğlu

AK Parti Grup Başkanvekili görevini yürüten Cahit Özkan’ın görevden alındığı açıklandı. Son dönemlerde yaptığı açıklamalar ile hükümet politikaları arasında denge kuramadığı dikkat çeken Cahit Özkan meselesine AK Parti’de neşter vuruldu. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde Cahit Özkan’ın AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine son verildiği resmen açıklandı. 

CAHİT ÖZKAN NE DEMİŞTİ?

Cahit Özkan geçtiğimiz haftalarda yaptığı asgari ücret açıklaması ile dikkatleri üzerine çekmişti. O açıklamada hiç gündemde yokken asgari ücrete ara zam yapılabileceğini ifade eden Cahit Özkan hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in asgari ücrete zam yapılacak mı soruları ile muhatap olmalarına neden olan tartışmaların fitilini alevlemişti. Ancak Cahit Özkan’ın görevden alınmasının nedeni o açıklamaları değildi.

Geçtiğimiz hafta sonunda katıldığı televizyon programında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye ile iyi ilişki kurmak zorunda kaldığını ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’ye teslim olduğunu ifade eden Cahit Özkan bu sözleri nedeniyle görevden alındı. Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında uzun bir süredir kopuk olan ilişkilerin düzelmeye başladığı bir süreçte yapılan bu açıklama büyük tepki çekti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik hemen bir açıklama yaparak, “Cahit Özkan’ın sözleri AK Parti’nin görüşlerini bağlamamaktadır.” demek zorunda kaldı. Bugün ise Cahit Özkan’ın AK Parti Grup Başkanvekiliği görevine son verildi.

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ YILMAZ TUNÇ KİMDİR?

Cahit Özkan’ın görevden alınmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç getirildi. Yılmaz Tunç 1971 Bartın doğumludur. İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu olan Yılmaz Tunç uzun yıllar avukatlık yapmıştır. AK Parti’de Pendik Kurucu İlçe başkanı ve Pendik Belediye Meclis Üyesi olarak siyasette yer almıştır. Ardından 5 dönem ardı ardına Ak Parti Bartın Milletvekili seçilmiştir. Son olarak TBMM Adalet Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Şimdi ise AK Parti Grup Başkanvekili olarak görevlendirilmiştir.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@