AK Parti'den 3600 Ek Gösterge Açıklaması! Kapsam Genişliyor, Sağlık Çalışanlarına Ek Ödemeler Geliyor!

Sağlık çalışanlarına verilen bazı sözler ve 3600 erk gösterge ile alakalı olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş açıklamalarda bulundu? 3600 ek gösterge kapsamı genişledi mi?

Finans 05.05.2022 - 20:27 05.05.2022 - 20:27 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de memurlar uzun bir süredir 3600 ek gösterge düzenlemesi için meraklı bekleyiş içerisindeler. Ayrıca sağlık çalışanları bir yandan da kendilerine verilen bazı sözlerin yerine getirilmesini bekliyorlar. Bu konuda Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık çalışanlarına verilen sözlerin arkasında olduklarını söyleyen Mustafa Elitaş, “Sağlık çalışanlarının maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında çok önemli iyileştirmeler yapacağız. Öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınacaktır. Bu şekilde görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri ve orada çalışan sağlık personelleri için de geçerli olacaktır.” dedi.

EK ÖDEMELER ARTTIRILACAK

Döner sermaye ödemelerine dair de bir iyileştirme yapacaklarını söyleyen Mustafa Elitaş, “Döner sermaye meselesi konusunda sağlık çalışanlarının taleplerini değerlendirdik. Döner sermayeden ödeme yapılmayan tek bir hastane dahi kalmayacak. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir.” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarına yönelik çeşitli iyileştirmeler yapacaklarını belirten Mustafa Elitaş, “Merkezi yönetim bütçesinden sağlık çalışanları için ilave kaynak aktarılacaktır. Bu kaynak performans ödemelerinde kullanılacak. Yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemeler de arttırılacaktır.” dedi.

3600 EK GÖSTERGEDE KAPSAM GENİŞLİYOR

Sağlık çalışanlarına dair çok sayıda düzenlemeyi gerçekleştirmek üzere olduklarını söyleyen Mustafa Elitaş, “Tabiplerimizin bordroya tabi olan maaşları esas alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıplarını da telafi edeceğiz. Bu şekilde emekli aylıklarında da iyileştirmeler yapılacaktır. Ayrıca 3600 ek gösterge konusunda da önemli adımlar atıyoruz. Bir kapsam genişlemesine gidiyoruz. Daha önce hemşirelerin kapsam içerisinde olacağını duyurmuştuk. Şimdi 3600 ek gösterge düzenlemesi kapsamına diğer sağlık bilimi lisansiyerlerini de aldığımızı duyuruyoruz.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@