AK Parti'den Bayram Harçlığı Açıklaması: En Az 300 TL Yatacak, e-Devlet Başvurusu Yapan Alacak!

Devletin sosyal yardımları katlanarak artarken bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine destek müjdesi geldi. Kurban bayramı harçlığı başvurusu, Bayram harçlıkları ne zaman yatacak, kimlere verilecek?

Finans 10.06.2022 - 23:20 10.06.2022 - 23:20 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının ardından yeni destek müjdeleri açıklanmıştı. Bu paketlerden biride Türkiye Aile Desteği Programı olarak öne çıkmıştı. Ekonomide yaşanan dalgalanma ve enflasyon rakamlarının büyük bir hızla yükselmesinin ardından bayram harçlığı talepleri bir kere daha gündeme getirilmişti. 

Ekonomik olarak dezavantajlı olan ancak bugüne kadar verilen mevcut sosyal destek programlarından yararlanmayan kesimlere yönelik 15 milyar liralık destek paketi resmen açıklanmış oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni pakette başvurular hem e-Devlet üzerinden hem de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden yapılabilecek. 

AK PARTİ'DEN FLAŞ BAYRAM HARÇLIĞI 2022 AÇIKLAMASI: KİMLERE BAYRAM PARASI ÖDENECEK?

Milyonlarca kişinin beklediği açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapıldı. Sarıeroğlu yaptığı açıklamasında sosyal yardımlardan faydalanan kişilerin bu yardımdan yararlanamayacağını belirterek “Biz 2022 bütçemizde 104 milyar liralık pay ayırdık sosyal yardımlarla alakalı. Son açıklanan paket halen yardım alanlara ek destek. 300 TL ila 750 TL arasında. Yeni de sosyal yardım almayıp ihtiyaç duyan, nakdi yardıma ihtiyaç duyan herkes başvurabilir. Yeni başvurularda ise gelir testi ile alacağı rakam belirlenmiş olacak” dedi. 

jülide sarıoğlu açıklama

TÜRKİYE AİLE DESTEĞİ PROGRAMI İLE BAYRAM HARÇLIĞI BAŞVURUSU BAŞLADI MI, NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yatırılacağı için Türkiye Aile Desteği programı para yardımı, bayram harçlığı adı ile anılmaya başlandı. Söz konusu para yardımı için başvuru tarihi Haziran ayının 3. haftası olarak ilan edilmişti. Bu nedenle başvuruların 20 Haziran tarihi itibari ile başlayacağı ve Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatırılacağı belirtiliyor. 

aile desteği programı

KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI E-DEVLET BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Sarıeroğlu yaptığı açıklamasında "Haziran ayının üçüncü haftasından itibaren sosyal yardım kuruluşları ve e-devlet üzerinden başvuru alınacak" diyerek başvuruların e-Devlet ve sosyal yardım kuruluşları üzerinden yapılacağını söyledi. bayram harçlığı verilecek mi

BAYRAM HARÇLIĞI KİMLERE VERİLECEK 2022?

Bayram harçlığı Kamu İşçisi statüsünde çalışanlara, devlet memurlarına ve sosyal yardım desteklerinden yararlananlara verilmeyecek. Bunların dışında kalan herkes başvuru yaparak sosyal yardım alabilecek. 

Anaokulu ve Anasınıfı Kaydı Yaptıran Ailelere Destek Programı! Yardım Parası Aylık Olarak Hesaplara Ödenecek

Daha Önce Alamayanlar Bu Yardım Size! Cumhurbaşkanı Aile Destek Programını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bayram Harçlığı Müjdesi! Kurban Bayramı Öncesi e-Devlet Başvurusu Yapana Sosyal Yardım Ödemesi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@