AK Parti'den Ekonomik OHAL iddialarına Çok Sert Tepki! Aklından Şüphe Ederiz

Ekonomide yaşanan dalgalı süreç sonrası bazı isimlerden OHAL ve Ekonomik OHAL iddiaları gelmişti. AK Parti'den Hayati Yazıcı bu iddialara yanıt verdi.

AK Parti'den Ekonomik OHAL iddialarına Çok Sert Tepki! Aklından Şüphe Ederiz

Dolar kurunun yükselmesi, Borsa İstanbul BİST 100 endeksinde yaşanan gelişmeler ve fahiş fiyat zamları gibi etmenler ekonomi gündeminde yeni iddiaların oluşmasına neden olmuştu. Bazı profesörler OHAL iddialarını gündeme taşırken ekonomik OHAL olabileceği yönünde açıklamalar gelmişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı gündemde yer alan bu iddialara değindi.

EKONOMİK OHAL İDDİALARINA SERT TEPKİ

"Teşkilat Akademisi Liderlik Okulu Eğitim Programı" etkinliğinde yer alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı gündeme dair başlıklar hakkında konuşma yaptı. Konuşmasında ekonomi başlıkları üzerinde duran Yazıcı ilk olarak asgari ücret zammına değindi. Asgari ücretin 4.250 TL olduğunu ifade eden Yazıcı, işverenin yükünün hafifletilmesi ve tki alanlarını da yasal çerçeveye oturtmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Konuşmasının devamında döviz kuru ve ekonomik OHAL konusuna değinen ve tepki gösteren Hayati Yazıcı "(Ekonomik OHAL iddiası) Biz olağan yönetimlerin temsilcisiyiz, bizim tercihimiz olağan yönetimlerden yana. Kesinlikle böyle bir şeyi gerektirecek bir durum yok ve bu konudaki bizim hassasiyetimiz geçmişte yaptığımız uygulamalarla da ortada duruyor. Bunu aklından geçirenin aklından şüphe ederiz" diye konuştu.

SEÇİM AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı konuşmasının devamında ayrıca seçim tarihine değinerek seçimlerin 2023 yılında yapılacağını söyledi. Yazıcı konuşmasının bu bölümünü seçimlerde yine milletin teveccühüne mazhar olmak için çalışmalarını "Durmak yok yola devam." diyerek devam ettireceklerini söyledi.

SONRAKİ HABER