AK Parti'den Ekonomiye Umut! Enflasyon Tek Haneye Düşecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen ekonomi konularına dair yapmış olduğu değerlendirmesinde enflasyonun daha önce düşürüldüğünü hatırlatarak yeniden tek hanelere ineceğini söyledi.

Gündem 06.11.2021 - 15:42 06.11.2021 - 15:42 Mustafa KARAGÖZ

Ekonominin temel sorunu olan enflasyon oranları hakkında hükümetten açıklama geldi. Vatandaşların en büyük sorun olarak gördükleri yüksek enflasyon için AK Parti'den Mustafa Şen değerlendirmelerde bulundu.

AK PARTİ'DEN TEK HANELİ ENFLASYON AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen Kırşehir Eğitim Programı'na katıldı. 

AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen program kapsamında bir konuşma yapan Şen daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasının başında erken seçim konusunda kendisine sorulan bir soruya yanıt veren Mustafa Şen erken seçim olmayacağını buna ihtiyaç duyulmadığını söyledi. Şen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını hatırlatarak seçimler için 2023 yılı işaret etti. 

Tek Hanelere Düşüreceğiz

Musta Şen ekonomide AK Parti olarak yanlışları olabileceğini hata yapabileceklerini söyledi. Ancak tüm bunların bri bütün halinde ekonomi bozukluk sıkıntı var şeklinde değerlendirilmesinin doğru olmadığını söyledi. 

Bu noktada bir de özeleştiri de bulunan Şen ekonomide sıkıntı varken bizimde bunu görmememiz doğru değil ifadelerini kullandı. Ekonomi konusuna dair yaptığı değerlendirmelerinde iki taraftan bakılması gerektiğini ifade eden Şen enflasyon oranları hakkında konuştu. 

Enflasyonun tek haneli rakamlara düşeceğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen açıklamalarında "Nasıl daha önce düşürdüysek aynı şekilde bu enflasyonu düşüreceğiz. Vatandaşımızın sıkıntısının farkındayız. Ama daha önce biz bunu zaten yapmışız, enflasyonu düşürmüşüz, tek haneli rakamlara çekmişiz. Yine yapacağız kısa zamanda. Bunu hep beraber yaşayacağız inşallah." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@