AK Parti'den Erken Seçim Açıklaması ve Kılıçdaroğlu'nun İddialarına Yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, katıldığı bir programda erken seçim açıklamasında bulundu ve Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt verdi.

Gündem 25.05.2022 - 17:30 25.05.2022 - 17:30 Gülşah Konuk Akın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, NTV canlı yayınına katıldı ve Ahmet Arpat'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Enflasyona artışına ilişkin soruyu yanıtlayan Kandemir, dünyada hemen hemen bütün ülkelerin enflasyonla mücadele içerisinde olduğunu, hükümetin bu konuda ciddi adımlar atmaya devam ettiğini, hükümetin bu sorunların üstesinden gelebileceğini ve çarşı pazarda kademeli bir şekilde fiyatların düşeceğini söyledi. Ara ara gündeme gelen erken seçim iddialarına ilişkin de açıklama yapan Kandemir, seçimlerin tam zamanında yapılacağını söyleyerek 1 senelik süre olduğunu vurguladı.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARINA YANIT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün partisinin grup toplantısında gündeme getirdiği kaçış planı iddialarına değinen Kandemir: "Bu bir iftira kampanyasıdır. Adeta mutfakta pişirilen gündemi okuyor. Önüne konan metni okuyor görüntüsü veriyor. Kılıçdaroğlu niçin Türkiye'nin önemli karar arifelerinde devreye girip gündemle alakası olmayan şeyleri siyasetin meselesi haline getiriyor? Şu anda şehitlerimizin cenazesi var. Zamanlaması son derece manidar. Bürokratları tehdit dili çok anormal. Bu çatışma dili toplumu kutuplaştırıyor. Siyasetin konusu olmayan meseleyi gündem yapıyor. Son açıklamaları son derece talihsiz." açıklamasında bulundu.

kılıçdaroğlunun-iddialarına-vakıflardan-yanıt-1

Her iki vakfın da kendi açıklamalarını yaptığına dikkat çeken Kandemir, iki vakfın da kamuya açık, devletin incelediği, yasal sınırlar içerisinde yaptığı çalışmalar olduğunu, bir vakfın öğrencilere yardım faaliyetinde bulunmasının sadece FETÖ'cüleri rahatsız edeceğini söyleyerek vakıfların yaptıkları açıklamalarda detayları verdiğini söyledi ve yasal sınırlar içerisinde hareket eden sivil toplum kuruluşlarını tehdit etmenin vesayet arayışının uzantısı olduğuna dikkat çekti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@