AK Parti'den Memurlara Ve Emeklilere Ek Zam Açıklaması! Maaşlara Ne Kadar Zam Yapılacak?

Memurlara ve emeklilere verilecek Ocak 2021 maaş zammı ile alakalı olarak AK Parti'den açıklama yapıldı. Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?

Finans 28.12.2021 - 18:28 28.12.2021 - 18:28 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de memurların ve emeklilerin maaşlarına ek zam yapılması konusunda büyük bir beklenti oluştu. Milyonlarca vatandaş asgari ücrete yapılan yüzde 50'lik zam ile beraber kendi maaşlarına da ek zam verilmesini talep etmeye başladılar. Memur ve emekli birlikleri ise ek zam konusunda hükümetin bir an önce adım atmasını beklediklerini ifade eden açıklamalarda bulunuyorlar. Oluşan büyük beklentiye ilişkin bugün AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan yeni bir açıklama yaptı.

HAKÇA PAYLAŞIM YAPIYORUZ

Ak Parti'nin siyaset anlayışının hakça paylaşım olduğunu vurgulayan Cahit Özkan, "AK Parti'nin siyaset anlaışının en önemli dayanağı artan refahın toplumun tüm kesimleri ile hakça paylaştırılmasıdır. AK Parti hükümetleri döneminde bu ilke uygulanmış ve milletimiz mağdur edilmemiştir. 20 yıllık süreçte Türkiye'de hızla büyüyen bir orta kesim olması bu siyasi prensipten kaynaklanmaktadır. Şimdi emeklilere ve memurlara da gereken maaş zamları yapılacaktır." dedi.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMMI MEMNUNİYET YARATACAK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugüne kadar çok sayıda müjde verdiğini açıklayan Cahit Özkan, "Cumhurbaşkanımız bugüne kadar milletimize sayısız müjde vermiştir. Bu müjdelerden dar gelirli vatandaşlarımız çok daha fazla istifade etmiştir. 5 Ocak'ta yine bazı kararlar açıklanacaktır. Memur ve emeklilerimizin maaşlarına da gereken zam yapılacaktır. Tıpkı asgari ücrete verilen zamda olduğu gibi memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam da büyük bir memnuniyet sağlayacaktır. Cumhurbaşkanımız bu zam rakamını milletimizde bizzat kendisi paylaşacaktır." ifadelerini kullandı.

MEMURLARDAN EK ZAM İSYANI!

Memur-Sen Genel başkanı Ali Yalçın bugün yaptığı açıklamada memurlara verilen zammın yeterli olacağı yönündeki değerlendirmelere karşı çıkarak, "vergi muafiyeti memurların ek zam ihtiyaçlarını karşılamaktan çok uzaktır. Bunun için de memurlar ciddi bir ek zam beklemektedir. Memur maaşlarının adil bir seviyeye kavuşması için talep ettiğimiz ek zam oranları uygulanmalıdır." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@