AK Parti'den Resmi Açıklama Geldi: Twitter ve TikTok Kapatılacak Mı?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Twitter ve TikTok uygulamalarının Türkiye'de kapatılacağı iddia edilmişti. Twitter ve TikTok kapanıyor mu, kapatılır mı?

Teknoloji 14.11.2021 - 14:44 14.11.2021 - 14:44 Gülcan Özer

Bir süredir gündemi meşgul eden sosyal medya dezanformasyonu hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Hatay Milletvekili ve gazeteci Hüseyin Yayman, twitter ve TikTok'un kapatılıp kapatılmayacağı sorusuna yanıt verdi. Özellikle de vergi düzenlemeleri nedeniyle Twitter'ın Türkiye hizmetini sonlandıracağı iddia ediliyordu. 

YALAN HABER DÜZENLEMESİ YAPILACAK! 

Sosyal medyada amaçlarının yasaklama değil yalan haberlerin yayılmasını engellemek olduğunu belirten Yayman katıldığı özel bir televizyon kanalının canlı yayınında yapmış olduğu açıklamada Twitter ve TikTok uygulamasının kapatılacağı iddialaarına yanıt vererek "Yok öyle bir şey. Niye kapatalım. Twitter'ı da Facebook'u da Instagram'ı da TikTok'u da kapatmıyoruz. Biz yasaklarla savaşan bir partiyiz" dedi.

Sosyal medya yasasını çıkardıklarını belirten Hüseyin Yayman aradan geçen 1 yıllık sürede komisyon kurulduğunu hatırlattı. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'na benzer komisyonların Avrupa ülkelerinde de olduğunu belirten Yayman kendilerinin de fake haber olarak bilinen yalan haberlere yönelik düzenleme peşinde olduklarını söyledi. Sosyal medya düzenlemesini zaten tamamladıklarını belirten AK Parti Hatay Milletvekili ve gazeteci Hüseyin Yayman sıradaki düzenlemenin yalan haberlere yönelik olacağını, sosyal medyayı kapatmayacaklarını dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@