AK Parti'den Sıcak Asgari Ücret Açıklaması! 2021 Zam Oranı için Sürpriz İfade

AK Partili Mehmet Özhaseki 2022 asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. Özhaseki konuşmasında asgari ücretin yetersiz olduğunu ve çok ciddi artış olabileceğini söyledi.

Gündem 01.11.2021 - 09:33 01.11.2021 - 09:33 Mustafa KARAGÖZ

2022 yılı asgari ücret konusunda AK Parti'den sıcak açıklama geldi. Mehmet Özhaseki katıldığı bir etkinlik kapsamında asgari ücrete tapılacak zam oranını yorumladı. 

ASGARİ ÜCRETTE CİDDİ ARTIŞ OLABİLİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, TV100 ekranlarında yayınlanan bir progama katıldı. Program kapsamında gündem ve siyaset başlıklarını ele alan Özhaseki konuşmasında ayrıca ekonomi başlıklarına değindi.

Siyasi gündem ve milyonlarca çalışanın temel gündem maddesi olan asgari ücret konusuna değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ciddi bir artışın olabileceğini söyledi. Asgari ücret konusunda yaptığı konuşmasında vatandaşların asgari ücretin düşük olması nedeniytle sanayi işlerine yönelmediğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki "O zaman biraz artış gerekiyor. Ciddi bir artış olacağını zannediyorum" ifadelerini kullandı.

Mehmet Özhaseki beklentilere ilişkin açıklamasında bir örnekle durumu aktararak Kayseri Organize Sanayi Başkanı'nın açıklamasını hatırlattı. Başkanın konuşmasında 'Eğer asgari ücretten işe başlayacak birisi varsa ileride de maaşları artacaktır. 5 bin kişiye 10 bin kişiye iş var. Kapı açık. Sadece eli tornavida tutsun yeter' dediğini hatırlatan Özhaseki demekki asgari ücretin vatandaşların o işlere yönelmesini sağlamadığını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@