AK Parti'den Son Dakika Dolar Kuru, Faiz İndirimi, Asgari Ücret ve Emekliye Destek Açıklaması!

Emekliye ve asgari ücretliye destek açıklaması! AK Parti'den son dakika açıklaması ile asgari ücretli çalışanlara, emeklilere destek müjdesi verilirken dolar kuru ve faiz indirimi de değerlendirildi.

Finans 24.10.2021 - 11:45 24.10.2021 - 11:52 Gülcan Özer

Milyonlarca asgari ücretli çalışan ve ailesi 2022 asgari ücret zammı için açıklanacak rakamı beklemeye devam ederken AK Parti'den son dakika açıklaması geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz tarafından yapılan açıklama ile milyonlarca asgari ücretliye ve emekliye destek müjdesi veridi.

2022 BÜTÇESİ YÜZDE 30 ARTTIRILDI! 

AK Parti Manisa İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz yapmış olduğu konuşmasında önemli açıklamalara imza atıldı. 2023 hedeflerine emin adımlara ilerlediklerini belirten yakın zamanda kurları aşağıya çekeceklerini dile getirdi. 

dolar-kuru-açıklaması-ak-parti

AK PARTİ'TEN SON DAKİKA KUR AÇIKLAMASI: DOLAR KURU DÜŞECEK Mİ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz yapmış olduğu konuşmasında yakın zamanda kurları aşağıya çekeceklerini belirterek doar kurunun düşeceğini dile getirdi. 

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA VE EMEKLİLERE DESTEK AÇIKLAMASI! 

Demiröz açıklamasının devamında "Bütçeyi yüzde 30 arttırdık. Emekliye destek vereceğiz. Faizler aşağı doğru iniyor. Yakın zamanda inşallah kurlar da aşağı doğru çekilecek. Stabil bir hale gelecek. Türkiye bu girdaptan çıkacak. Sıkıntımız var ama çok şey anlatıldı, yapıldı. Herkes elini vicdanına koyacak. Emekliye destek vereceğiz. Bu şartlarda yaşanmaz.

Biz de onu biliyoruz. Asgari ücretliye destek vereceğiz. Gereğini yapıyoruz. Bütçeyi takip ettiğinizde göreceksiniz. Artık biz altyapılarımızı, barajımızı, yolumuzu her şeyimizi fazlasıyla yaptık. Bundan sonra insanımıza katkı, insanımızın gelirini çoğaltmak için neler yapılabilir ona bakacağız. Eksiğimiz gediğimiz olabilir ama inanın size en yakın olanlar yine bizleriz" diyerek 2022 bütçesi ile yeni desteklerin geleceğini açıkladı. 

ak-partili-demiröz-açıklaması

2022 ASRGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK, ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI HANGİ TARİHTE?

Milyonlarca asgari ücretlinin beklemiş olduğu asgari ücret tespit komisyonu görüşmeleri Aralık ayında yapılacak. En geç Aralık ayı sonuna kadar işçi sendikası, işveren sendikası ve hükümetin ev sahipliği yapacağı 3 toplantı yapılacak. Bu toplantıların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılacak olan 4. toplantı basın toplantısı olacak ve belirenen 2022 asgari ücret maaşı zammı kamuoyuna ilan edilecek. Farklı çok sayıda rakam konuşulurken asgari ücretten gelir vergisinin kaldırılması da gündemde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@