AK Parti'den Yeni EYT Açıklaması: Yaş Dışındaki Talepler Değerlendirilebilir!

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT mağdurları hakkında yeni açıklamada bulundu. EYT çıkacak mı, son dakika gelişmeleri neler, kimler emekli olacak?

Gündem 18.11.2021 - 11:52 18.11.2021 - 11:53 Gülcan Özer

Ak Parti tarafından EYT mağdurlarını da kapsayacak yeni bir çalışma haberi başlatıldığı gündeme bomba gibi düşmüştü. Gelen açıklamalarda ilk önce çalışma iddiaları doğrulanmış sonrasında ise peş peşe "gündemde olmadığı" yönünde karşı açıklamalar gelmişti. Yaşanan bilgi kirliliği nedeniyle son açıklamayı ise AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan yaptı. 

Cahit Özkan daha önce özel bir televizyon kanalının canlı yayınında da EYT hakkında açıklamalarda bulunmuş, çalışmanın başladığını ancak 90'lı yılların popülist politikalarına dönüş yapılmayacağının altını çizmiş, insanları en verimli çağında emekli edecek bir düzenlemeye kesinlikle imza atmayacaklarının altını çizmişti. Yeni yapılan açıklamada ise EYT mağdurlarına kapılar bir kere daha kapatılmış oldu. 

EYT SON DAKİKA BUGÜN: EYT ÇIKACAK MI, AK PARTİ ÇALIŞMA YAPIYOR MU, SON DURUM NE?

Özkan yapmış olduğu son dakika açıklaması ile "EYT'nin yaşla ilgili hususları haricinde kalanlar, talepler değerlendirilir. Bu çerçevede ilgili bakanlıklar çalışmalarını yapar. Şu anda gündemde böyle bir çalışma yok" diyerek yaş müjdesi bekleyen kişilere ne yazık ki kötü haberi vermiş oldu. Olması gerekenin herkesin refah içerisinde bir emeklilik yaşayabileceği sistemi hayata geçirmek olduğunu belirten Özkan yaşı önemsediklerini ancak şu anda gündemlerinde böyle bir çalışma bulunmadığını söyledi. 

cahit özkan

Özkan tarafındna yapılan bir önceki açıklamada ise EYT'nin tüm partilerin sorunu olduğunu belirterek "Şimdi insanları en verimli çağında emekli edecek ve emekli maaşı ile geçinemeyeceği bir rakam vererek emekli edecek bir düzenlemeye imza atmayacağız. Ancak emeklilik ile ilgili sosyal düzenlemeleri içeren, geçmişte çalışma hayatına girmiş, staj yapmış ama bu dikkate alınmamış, bu şekilde bir düzenleme olabilir" diyerek o tarihte de yaş ile ilgili bir düzenlemeye değil staj tarihleri ile ilgili bir düzenlemeye dikkat çekmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@