AK Parti'den Z Kuşağı Anketi! Gençlerin Oy Oranları Açıklandı

AK Parti Z kuşağına dair bir anket araştırması yaptı. Anket araştırmasında gençlerin taleplerine dair sonuçlar elde edilmeye çalışıldı. Ayrıca AK Parti Z kuşağı oy oranını da araştırdı.

Gündem 03.11.2021 - 10:35 03.11.2021 - 10:35 Mustafa KARAGÖZ

Elde edilen bilgilere göre AK Parti, Z kuşağına yönelik bir anket araştırması gerçekleştirdi. Posta'da yer alan habere göre anket gençlerin taleplerine ve oy dağılımına yönelik oldu. 

AK PARTİ'DEN Z KUŞAĞI ANKETİ

AK Parti tarafından gerçekleştirilen anket araştırmasında gençlere sorulan ilk sorulardan birisi “Hayatta ne için mücadele etmeye değer?” oldu. Z kuşağı gençlerinin yüzde 70'e yakını bu soru için “Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ederim” yanıtını seçti. 

Gençlerin anket kapsamında sorulan “Hayatta ne için mücadele etmeye değer?” sorusuna verdikleri ikinci seçenek ise “Kariyerim, geleceğim için mücadele ederim” oldu.

Z Kuşağının AK Parti Oy Oranı

Gerçekleştirilen çalışmalarda ayrıca AK Parti'nin oy oranlarına dair de bir araştırma yapıldı. Ankete katılan Z kuşağının yüzde 40'ı seçimlerde AK Parti'ye oy vereceğini söyledi. 

AK PARTİ'YE YÖNELİK ALGI OPERASYONU

AK Parti'den elde edilen bilgiler kapsamında ayrıca Z kuşağına dair açıklamalar geldi. 

AK Parti kaynakları gençliğin taleplerinin sürekli dinlendiğini ifade ederek "AK Parti’nin Z kuşağı ile ilgili bir destek sorunu yok. Yalnızca gençlerin AK Parti’ye alâkasını nasıl daha da artırabileceğimiz üzerine yeni çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanı’nın gençler üzerindeki etkisi hâlâ büyük. Bu nedenle gençlerle buluşma programları sıklaştırılacak" açıklamasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@